Топ Новини

Вивозити цінні папери з України можна буде тільки з дозволу НБУ

2 лютого 2012 в 12:30
НБУ вводить ліцензування переміщення цінних паперів через митний кордон України.
nbu_DSC3121-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України (НБУ) затвердив положення про переміщення цінних паперів через митний кордон України, передбачивши ліцензування переміщення (ввезення, вивезення, пересилання) резидентами і нерезидентами цінних паперів у документарній формі.

Відповідне рішення закріплено постановою НБУ від 22 грудня 2011 №469, яка набуде чинності з 10 березня 2012 року.

Згідно з документом, фізичні та юридичні особи мають право вивозити (пересилати) за межі України такі цінні папери на умовах письмового декларування та при наявності відповідної індивідуальної ліцензії НБУ.

При цьому ввезення (пересилання) в Україну таких цінних паперів, виражених в іноземній валюті, можливе за умови письмового декларування, а цінних паперів, виражених у гривнях, на умовах письмового декларування та при наявності відповідної індивідуальної ліцензії НБУ.

Нацбанк також передбачив, що юридичним особам дозволяється переміщати цінні папери через митний кордон України лише через уповноважених представників.

Порядком видачі ліцензій на переміщення цінних паперів передбачається направлення до НБУ, зокрема, копій цінних паперів, що плануються для переміщення через митний кордон та нотаріально завірених копій документів, що підтверджують придбання заявником прав власності на цінні папери.

Нацбанк приймає рішення про видачу ліцензії або про відмову в її видачі не пізніше 20 робочих днів з дати надходження повного пакету документів.

Разом з тим, НБУ залишає за собою право запитувати і отримувати від заявника додаткові документи або їх копії, необхідні для з'ясування обставин щодо операцій з переміщення цінних паперів через митний кордон.

Нацбанк також має право прийняти рішення про відмову у видачі ліцензії, зокрема, у разі отримання від спеціальних державних органів по боротьбі з організованою злочинністю негативних висновків, що містять інформацію про те, що ліцензія може бути використана для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму або реалізації інших злочинних цілей.

Читайте також:

Податківець Януковича має намір відстежувати діяльність ФПГ найбільших українських олігархів


Заможних українців змусять платити податки не тільки з зарплати

Створення центрального депозитарію цінних паперів: яким повинен бути «свій шлях» України?

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...