Топ Новини

Віталій Хомутинник назвав небезпечним введення 25% податку на прибутки від депозитів

13 березня 2013 в 14:48

Голова парламентського комітету вважає, що таке нововведення не вирішить проблему наповнення бюджету, оскільки вкладники просто заберуть свої гроші.

Виталий Хомутынник
Віталій Хомутинник
Ідея про введення 25% податку на доходи з депозитів фізичних осіб безперспективна, а в разі її реалізації найбільше податкове навантаження ляже на тих вкладників, які тримають в банках не дуже великі суми. Тому запропонований Верховній Раді відповідний законопроект навряд чи буде прийнятий. Про це заявив Віталій Хомутинник, голова комітету Ради з питань податкової і митної політики.

"Я вважаю, ця ідея безперспективна. Вона заснована на глибокому системному аналізі і, напевно, тому не знайшла підтримки як серед експертів, так і в уряді", - сказав Хомутинник.

Також глава парламентського комітету зазначив, що таке нововведення може принести багато шкоди банківській системі, і в той же час не вирішить проблему наповнення бюджету, оскільки вкладники просто заберуть свої гроші.

"Це (введення 25% податку) у першу чергу вдарить по тим громадянам, які зберігають у банках на депозитах не дуже великі суми - близько 7 тис грн - для того, щоб захистити ці кошти від інфляції", - сказав глава комітету. Він додав, що таке нововведення може призвести до відтоку вкладів з банківської системи.

Нагадаємо, депутат-регіонал Євген Сігал запропонував на розгляд парламенту законопроект про введення 25% податку на доходи громадян від банківських вкладів. Цю ідею різко розкритикували фінансові регулятори - Національний банк України і Нацкомісія з регулювання ринків фінансових послуг. А прем'єр-міністр України Микола Азаров висловився категорично проти введення оподаткування депозитів фізосіб в будь-якому вигляді.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...