Висока вартість газу змусить українців його економити - представник Держдепу США

21 лютого 2015 в 12:27

Керівник Бюро енергетичних ресурсів у Державному департаменті США Амос Хохштейн не бачить альтернативи підвищенню ціни на енергоресурси.

газ, конфорка
Тарифи на газ необхідно підвищувати, вважають у США

Головна проблема в енергосекторі України - в підвищенні його ефективності, тобто в ефективному використанні енергоресурсів безпосередньо громадянами, які звикли до майже безкоштовного користування ресурсами.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив спеціальний посланник і координатор з міжнародних енергетичних питань, керівник Бюро енергетичних ресурсів у Державному департаменті США Амос Хохштейн.

"Є світовий досвід, який доводить, що іншим способом, ніж підняти ціни на ресурси, зокрема енергетичні, переконати людей використовувати їх ефективно — неможливо. Рахунок за використані енергоресурси — найдієвіший аргумент, особливо коли людині він дуже не подобається. Це остаточно переконує змінити своє ставлення до використання ресурсів, спонукає до ефективних дій, у тому числі до заощадження. Уряди у такій ситуації поводяться так само, як і люди. Проте проблему підвищення цін можна розглядати і з іншого боку: якщо ви купуєте якийсь продукт за десять гривень, а потім продаєте його за п'ять, то скоро нічим буде давати здачі", - сказав Хохштейн.

На його думку, піднімати ціни до рівня ринкової вартості в нинішніх складних економічних умовах - це "дуже складно і відповідально". Тому потрібна дієва державна підтримка тих, хто її насправді потребує.

У зв'язку з цим представник Держдепартаменту повідомив, що український уряд зараз працює над ефективною програмою надання субсидій населенню.

"Ціна буде підвищуватися для всіх. Але якщо ви можете собі дозволити опалювати приміщення і при цьому відчиняєте вікна, то повинні заплатити за таке неефективне використання ресурсу. Мусять платити повну вартість енерговитрат і люди, які фінансово спроможні це зробити. Взагалі треба в цьому сенсі дисциплінувати людей, незалежно від їхнього статку і доходів, тому що Україна є енергонеефективною країною. Потрібно змінити модель поведінки. Компенсувати подорожчання усім не має сенсу. Хто має можливість, той мусить платити. Погоджуюся з вами в тому, що соціально незахищеним людям у цьому процесі необхідно допомогти", - зазначив Хохштейн.

Читайте повністю інтерв'ю Алли Єрьоменко з Амосом Хохштейном: "Уряди, як і люди, починають діяти, коли їх лякає рахунок" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...