Вимога Арбузова пред'являти паспорт для обміну валют - неконституційна

23 вересня 2011 в 07:23
Постанова Національного банку щодо вимоги пред’явлення паспорта при купівлі-продажу іноземної валюти порушує права громадян і є неконституційною.
arbuzov_-1.JPG
bank.gov.ua

Про це заявив екс-міністр економіки України, голова Центру ринкових реформ Володимир Лановий в ефірі «5-го каналу», повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

«Це неконституційне розпорядження, і треба його скасовувати, оскільки тут втручаються у приватні права — дані про особу. Відбуватиметься збір інформації про людей, це буде класифікуватися, тиражуватися, можливо, продаватися, використовуватися податковою для того, щоб відстежувати тих, у кого які обмінні операції», — зазначив В.Лановий.

«Це все незаконно, це все суперечить у першу чергу Конституції. Національний банк може видавати розпорядження, які можуть поширюватися на комерційні банки, а не на відносини цивільного характеру, якими є купівля та продаж товарних цінностей», — заявив екс-міністр.

«На мій погляд, це серйозна юридична помилка тих, хто візував це розпорядження», — підкреслив В.Лановий.

Нагадаємо, своєю постановою НБУ зобов'язав банки та фінансові установи з 23 вересня здійснювати операції з купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків тільки за умови пред'явлення документа, що засвідчує особу.

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...