Використання кураторів НБУ в проблемних банках стало колосальним провалом регулятору – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Використання кураторів НБУ в проблемних банках стало колосальним провалом регулятору – думка куратори від Нацбанку не забезпечили належних результатів у своїй роботі © Нацбанк України / Flickr
Робота нагляду в ході "очищення" Нацбанком банківського сектору характеризувалася суб'єктивністю і непрозорістю.

Банківський нагляд став "бідним пасинком" серед регуляторних напрямків діяльності Нацбанку та не зміг задовольнити соціальний запит на наведення ладу в банківській системі України, пишуть у своїй статті для DT.UA Вадим Сирота та Юрій Сколотяний.

Автори підкреслюють, що куратори від Нацбанку не забезпечили належних результатів у своїй роботі. Втім, по-іншому і бути не могло, адже їх "повноваження не передбачали права блокувати операції банківських установ. Куратор від Нацбанку виконував функцію узгодження операцій, уже за фактом здійснених підзвітним банком, і детального інформування про них свого керівництва, від якого залежало прийняття остаточних рішень".

Велика частина відповідальності за цей регуляторний експеримент, що загрожує багатомільярдними збитками для суспільства, лежить на керівних кадрах наглядової вертикалі НБУ".

Яскравим показником неефективності роботи банківського нагляду регулятора є оціночна величина активів збанкрутілих банків. Нагадаємо, що Фонд гарантування вкладів оцінив їх реальну вартість "на рівні 20% від їх балансової вартості. Тобто 80% від вартості банківських активів існувало тільки "на папері" і реальна ліквідність була виведена з таких банківських структур за "пильного та уважного" нагляду НБУ.

Читайте також: Нацбанк знизив облікову ставку до 13% річних

Нагадаємо, на цьому тижні Валерія Гонтарева повідомила про те, що має намір покинути свою посаду до 10 травня 2017 року. Під час її керівництва Нацбанком було здійснено "очищення" банківського ринку, яке призвело до великих збитків для суспільства та економіки України. А саме, витратами Фонду гарантування внесків на виплати коштів вкладникам збанкрутілих банків на суму 87 млрд. грн., втратами бізнесу в банках-банкрутах в розмірі 73 млрд. грн. Також, за оцінками, пані, заборгованість виведених з ринку банків щодо рефінансування НБУ становила 45 млрд. грн.

Детальніше про непомітні на перший погляд результати роботи Валерії Гонтаревої на посаді Голови НБУ, можливі їх причини та актуальні виклики, що стоять перед новим керівництвом регулятора читайте у статті Вадима Сироти та Юрія Сколотяного ""Епоха Гонтаревої": гіркий післясмак" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі