Топ Новини

Виділення фіндопомоги від МВФ під питанням: Україна не виконала вимог

14 грудня 2014 в 09:21

ZN.UA вдалося ознайомитися з висновками листопадового візиту місії МВФ в Україну, проаналізувавши її основні вердикти та зауваження.

МВФ, Международный валютный фонд, IMF
Допомога від МВФ поки під питанням.
Попри заклик представника МВФ Вільяма Мюррея надати Україні додаткову фіндопомогу, навіть надання передбачених програмою наступних двох траншів поки під питанням. Це випливає зі звіту попередньої роботи місії МВФ в Києві, яка тривала з 11 по 25 листопада.

Як пише в своїй статті для ZN.UA Дарина Марчак, команда фонду, що працювала в листопаді (зараз в Україну приїхала нова місія МВФ - ред.), оцінила результати роботи уряду невтішно, оскільки Україна провалила виконання багатьох структурних маяків, рекомендованих фондом.

Читайте також: Через залежність НБУ від політиків гривня може надовго залишитися на дні

ZN.UA вдалося ознайомитися з висновками листопадового візиту місії МВФ, проаналізувавши її основні вердикти та зауваження щодо виконання меморандуму Нацбанком і урядом України. "Як і під час річного перебування місії, в ході листопадового візиту до Києва співробітники МВФ були змушені констатувати: їхні прогнози щодо розвитку ситуації в Україні знову виявилися надмірно оптимістичними", - пише автор.

Як йдеться в статті, по-перше, сильніше, ніж прогнозувалося, впала гривня. В результаті цього прискорилася інфляція. По-друге, через сильне зниження експорту більшим, ніж очікувалося, виявився дефіцит поточного рахунку. По-третє, як наслідок цих процесів і масштабних інтервенцій на міжбанківському ринку, гірше прогнозів справи і з обсягом міжнародних резервів.

Крім того, один з найбільш масштабних провалів полягає в тому, що через девальвацію, зростання обсягів імпорту газу та скорочення доходів від його транзиту сильніші, ніж очікувалося, в черговий раз зріс дефіцит НАК "Нафтогаз України".

Читайте також: Яресько не згодна з Яценюком щодо загрози дефолту України

Ще одним невиконанням вимог МВФ у фонді вважають боротьбу з корупцією та ефективність державного управління. МВФ вважає, що прийнятий в жовтні закон про Національне антикорупційне Бюро (НАБУ) недостатньо хороший. У підсумку хоч формально Україна і виконала цей структурний маяк, але у Вашингтоні його просто не зарахували.

У підсумку, як зазначається у статті, Україна знову не змогла виконати цілий ряд умов, які Київ повинен був виконати до нинішнього візиту місії. Однак, попередня місія відзначила і плюси: за перші три квартали 2014 року ВВП скоротився в річному вимірі на 3,8% менше, ніж очікувалося. Але не дивлячись на це, фонд очікує падіння економіки.

Про те, які рекомендації МВФ дає проблемним секторам щодо виконання умов фонду для отримання фіндопомоги, читайте в статті "Домашнє завдання МВФ для Києва".

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...