Від сьогодні НБУ дозволив банкам валютні своп-операції

30 травня 2011 в 06:06
Банкіри кажуть, що очікували цих змін з моменту зміни керівництва Нацбанку: зміни з часом збільшать ліквідність ринку, на якому з'являться іноземні гравці, і звузять різницю між ставками депозитів і кредитів.
dollar_evro_euro_valuta_dengi_DSC4991_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зокрема, своєю постановою №111 регулятор з 30 травня дозволив банкам проводити між собою своп-операції, продавати і купувати валюту на міжбанку протягом одного дня без обмежень і зменшив бюрократичні процедури.

Зокрема, банки зможуть проводити між собою своп-операції (договори продажу валюти із зобов'язанням зворотного викупу у певний термін за визначеним заздалегідь курсом). Такі свопи можуть укладатися банками з валютою I групи класифікатора (долари, євро, франки, єни тощо) на строк до одного року, починаючи з 30 травня. Окрім того, банки можуть проводити свопи і на міжнародному валютному ринку. Також з установ знімається заборона на проведення форвардних операцій у разі порушення лімітів валютної позиції.

Також банкам буде дозволено продавати і купувати валюту на міжбанку протягом однієї торгової сесії, тоді як досі вони могли тільки або купувати, або продавати іноземну валюту. Купуючи на міжбанку валюту за заявкою клієнта, кредитна установа не зобов'язана буде продати йому той самий обсяг, який вказано у платіжному дорученні. Також банк зможе не продавати залишок валюти наступного дня, якщо її не викупив клієнт. При цьому банки позбавляються цілої низки бюрократичних зобов'язань в частині копіювання заявок клієнтів, позначок про їх виконання з печатками та підписами уповноважених співробітників і зберіганні цих документів.

Ці послаблення повинні дозволити банкам більш вільно виконувати заявки клієнтів. Термін їх виконання регулятор скоротив з 90 до 30 днів. До того ж у документі Нацбанком знято обмеження на обсяг продажу валюти фізичним особам. Проте тепер НБУ має намір фіксувати всі готівкові валютні операції, що проводяться між банками.

Банкіри кажуть, що очікували цих змін з моменту зміни керівництва Нацбанку.

Перше, що можуть принести зміни, - підвищення ліквідності грошового ринку. Це у свою чергу має призвести до більшої збалансованості ринку без втручання регулятора. Також це дозволить знизити спред між депозитними і кредитними ставками.

Зворотною стороною лібералізації є значна волатильність курсу гривні, оскільки у банкірів з'являється більше оперативних можливостей для спекуляцій. Мабуть, чекаючи появи документа, багато банків стали скуповувати валюту за гривню, яку зараз нікуди дівати, у надії потім вигідніше продати валюту. При цьому фінансисти поки не готові дати повноцінну оцінку документу.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...