Топ Новини

Великобританія: Вихід з Євросоюзу став би "економічним самогубством"

31 жовтня 2011 в 08:19
Великобританія здійснить "економічний суїцид", якщо перестане брати активну участь у визначенні політичного курсу Євросоюзу (ЄС), передає Reuters. З такою заявою виступив сьогодні заступник прем'єр-міністра Великобританії, лідер ліберальних демократів Нік Клегг, передає Reuters.

Так Клегг прокоментував пропозицію групи парламентаріїв щодо проведення загальнонаціонального референдуму з питання виходу з ЄС. Нагадаємо, палата громад парламенту Великобританії відхилила цю ініціативу. За підсумками голосування 483 члени парламенту висловилися проти, 111 осіб підтримали дану ідею. При цьому з тих, хто голосував за проведення референдуму, виявилося 80 консерваторів, які не погодилися з рішенням свого лідера Девіда Кемерона, який висловлювався проти.

Аби заспокоїти незадоволених парламентаріїв, Кемерон пообіцяв використовувати право вето кожного разу, коли положення статутних договорів ЄС будуть під загрозою зміни у рамках програми фінансової допомоги Греції.

Рядові британці побоюються, що рішення лідерів єврозони негативно позначаться на мешканцях Сполученого Королівства, і відмовляються від перспективи вкладати гроші у порятунок зони євро від боргової кризи. Так, згідно з опитуваннями, лише 35% британців вважають членство в ЄС сприятливим для країни.

На думку Клегга, перегляд статутних договорів ЄС може затягнути країни блоку у непотрібну ідеологічну війну і відвернути їх від важливих економічних проблем. Клегг виступає за відмову від зміни початкових статутів, однак підкреслює, що на цій підставі залишати ЄС недоцільно. "У такому випадку ми можемо опинитися без підтримки партнерів і втратити довіру інвесторів, яка вкрай необхідна в часи ринкової нестабільності", - заявляє Клегг.

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...