Великі експортери, "притримуючи" долар, впливають на валютний ажіотаж

14 листопада 2012 в 12:48
Експортери передбачають, що вартість валюти буде тільки рости і вони зможуть непогано заробити на спекуляціях. У той же час Верховна Рада надала Нацбанку право зобов'язувати експортерів продавати частину своєї валютної виручки на користь імпортерів.
dollar_web_grust.jpg
- колаж ZN.UA

Небажання експортерів продавати іноземну валюту на українському ринку провокує зростання її вартості. А вирішити проблему може НБУ, говорять експерти.

У вівторок курс долара на безготівковому ринку переступив за 8,3 грн. Вартість валюти в обмінниках вже наздогнала міжбанківський показник. Однак компанії, що мають долар на руках, не поспішають з ним розлучатися, розраховуючи на подальшу девальвацію, кажуть фахівці.

На валютному ринку вже більше місяця спостерігається надзвичайно високий попит при практично повній відсутності пропозиції. У жовтні тільки населення купило у банків іноземної валюти на 3,3 млрд доларів, попит же з боку підприємств в рази більший. Для того, щоб задовольнити його, Нацбанку довелося продати учасникам ринку іноземної валюти на 2 млрд. доларів, однак і це не допомогло знизити ажіотаж.

При цьому експортери не поспішають продавати свою валютну виручку, а навпаки притримують її на майбутнє, провокуючи тим самим зростання курсу долара. Вони передбачають, що вартість валюти буде тільки рости і вони зможуть непогано заробити на спекуляціях.

Однак нагадаємо, що у той же час Верховна Рада надала Нацбанку право зобов'язувати експортерів продавати частину своєї валютної виручки на користь імпортерів. Законом визначено, що центробанк може вводити на свій розсуд на термін до шести місяців вимоги із продажу частини надходжень у іноземній валюті на користь суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Враховуючи це, експортери можуть в будь-який момент втратити право розпоряджатися своєю валютою і будуть змушені продавати її на міжбанку за ринковим курсом.

За оцінками експертів, щомісячна виручка експортерів складає близько 4-6 млрд доларів. А для того, щоб не допустити обвалу курсу національної валюти, їм буде достатньо продавати близько 30-40% від цих коштів щомісяця. Поява такого обсягу іноземної валюти на українському ринку, безумовно, дуже швидко б задовольнила попит не тільки імпортерів і банків, але і населення, кажуть фахівці.

Читайте також:

Обов’язковий продаж 50-75% валютної виручки не є критичним для бізнесу

Іноземним інвесторам заборонили ввозити валюту в Україну в «валізах»

Кабмін перекрив схему виведення валюти з України після того, як за кордон пішло більше млрд

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...