"Велика сімка" пообіцяла припинити "валютні війни"

12 лютого 2013 в 18:28

Міністри фінансів країн G7 12 лютого оприлюднили спеціальну заяву, спрямовану на послаблення напруженості навколо проблеми обмінних курсів.

Валютные войны
Країни G7 пообіцяли не брати участі в "валютних війнах"

Група семи промислово розвинених країн (G7) підтвердила прихильність до ринкових валютних курсів, тим самим запевнивши свою позицію про неприйнятність міжнародних "валютних воєн".

Міністри фінансів країн G7 12 лютого оприлюднили спеціальну заяву, спрямовану на послаблення напруженості навколо проблеми обмінних курсів.

"Ми підтверджуємо давню прихильність до валютних курсів, які визначаються ринковими силами", - говориться в заяві. G7 пообіцяла, що бюджетна і грошово–кредитна політики, проведені в семи відповідних державах, будуть орієнтуватися виключно на внутрішні завдання і не будуть спрямовані на зміну валютних курсів.

Заява G7 стала відповіддю на загострення міжнародних валютних питань, що спостерігається останнім часом. Так, у Японії уряд прем'єр-міністра Сіндзо Абе за останні місяці прийняв ряд заходів економічної політики (включаючи, наприклад, підвищення цільового орієнтиру з інфляції до 2%), які були сприйняті учасниками ринку як спрямовані на зниження курсу ієни на користь експортерів.

Восени 2012 року міністр фінансів Бразилії Гідо Мантега заявив, що нові раунди "кількісного пом'якшення", запущені в США і Японії, посилять глобальні валютні війни, примушуючи інші країни дотримуватися аналогічної політики. Приводом для розширення валютних воєн, за словами голови бразильського Мінфіну, став третій раунд "кількісного пом'якшення" (QE3), запущеного Федеральним резервом США.

"Негайною відповіддю на таку міру з боку США стало монетарне стимулювання в Японії, спрямоване на девальвацію ієни. У підсумку інші країни, щоб убезпечити себе від наслідків девальвації валют США і Японії, будуть змушені грати за правилами валютних воєн", - заявив Мантега.

Пізніше президент Франції Франсуа Олланд закликав єврозону розробити політику контролю за обмінним курсом євро, щоб захистити єдину валюту від "ірраціональних коливань". У Парижі висловлюють занепокоєння зміцненням євро, яке не сприяє швидкому виходу єврозони з рецесії. 1 лютого 2013 року євро досяг 15-місячного максимуму до долара США - трохи вище 1,37 дол./євро. Сьогодні євровалюта торгується в районі 1,343 дол. Тим часом багато представників ділових і політичних кіл в Європі вважають справедливим рівень 1,30 дол./євро.

Конкурентна девальвація - послідовні навмисні дії урядів і центробанків декількох країн з досягнення щодо низького обмінного курсу для своєї національної валюти, з метою збільшення власних обсягів експорту. Збільшення обсягів експорту відбувається за рахунок зниження в місцевій валюті собівартості виробництва вітчизняних підприємств-експортерів і можливості знизити ціни на продукцію експортерів.

Явище валютних воєн до останнього часу було досить рідкісним. Однак в останні роки ряд країн вдаються до цього інструменту. Китай довгий час занижує вартість юаня, щоб утримати обсяги торгівлі. Центробанк Японії має намір друкувати більше ієн, щоб здешевити валюту.

Читайте також:

Венесуела девальвувала свою валюту, обваливши курс у півтора рази

Центробанки світу втрачають незалежність, це може спровокувати нові валютні війни

США і ЄС запускають "друкарський верстат" для долара і євро. У світі побоюються нової "валютної війни"

США посилили тиск на Китай з вимогою ревальвувати юань

За матеріалами: РБК-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...