Валютні резерви Китаю впали вперше з 1992 року

Поділитися
Валютні резерви Китаю впали вперше з 1992 року Резерви Китаю зменшилися вперше за останні 23 роки © Bloomberg
За минулий рік Китай втратив $ 513 млрд своїх резервів.

Валютні резерви Народного банку Китаю (НБК, центробанк країни) у 2015 році знизилися вперше з 1992 року, повідомляє агентство Bloomberg.

Так, обсяг валютних резервів за минулий рік скоротився на $ 513 млрд, склавши на 31 грудня $ 3,33 трлн.

Зменшення резервів пов'язано, зокрема, з інтервенціями, що проводилися Центробанком КНР на валютному ринку з метою підтримки юаня після серпневої девальвації.

Валютні резерви Китаю збільшувалися за підсумками попередніх 22 років. Їх обсяг збільшився з $ 21,2 млрд у 1993 році до майже $ 4 трлн в 2014 році.

"Перехід від накопичення резервів валюти до їх скорочення є важливим поворотним моментом в історії розвитку КНР", - зазначає економіст Lombard Street Research Ltd. Фрея Бимиш.

У грудні 2015 року обсяг валютних резервів Китаю зменшився на $ 108 млрд з листопадових $ 3,44 трлн. Опитані Bloomberg експерти в середньому очікували менш значного скорочення - до $ 3,415 трлн.

Дані про інфляцію в Китаї, опубліковані 9 січня, вказали на стабілізацію темпів зростання споживчих цін в країні.

Так, згідно з офіційними даними, інфляція в КНР в грудні минулого року склала 1,6% в річному вираженні проти 1,5% місяцем раніше. Дані співпали з середнім прогнозом аналітиків, опитаних Bloomberg.

Тим часом, індекс цін виробників впав у грудні на 5,8%, продемонструвавши зниження за підсумками 46-го місяця поспіль, що є рекордним періодом спаду.

Експерти з світовим фінансам в нинішньому обвалі на ринках вбачають ознаки кризи 2008 року, втім, ситуація зберігає елемент непередбачуваності. Світові ринки ризикують зустрітися з черговою кризою, у зв'язку з чим інвесторам потрібно проявляти обережність, вважає мільярдер, інвестор і філантроп Джордж Сорос, пише Bloomberg.

На думку міжнародного фінансиста, ця криза може бути спровокована спробою Китаю знайти нову модель зростання економіки і девальвацією юаня, пов'язаної з цими спробами.

Тим часом в Україні золотовалютні резерви зросли на 77% в 2015 році після рекордного падіння роком раніше. Однак зростання все одно виявилося меншим очікуваного через відстрочку виділення траншу МВФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі