Валюти країн БРІК стрімко дешевшають

25 червня 2012 в 12:37
За останні три місяці реал втратив 12% вартості, що стало максимальним падінням серед 31 найбільш активно торгованих валют світу. Рубль подешевшав на 11%, рупія - на 10%, а вартість китайського юаня знизилася на 1,2%, хоча у кризові 2008-2009 роки його курс залишався незмінним. В цілому національні валюти Бразилії, Росії та Індії можуть подешевшати на 15% до кінця року.
bric brik 001.jpg
vestifinance.ru

Валюти найбільших країн, що розвиваються, показують значне зниження з 1998 року, незважаючи на те, що економіки цих держав зросли за останні 10 років більш ніж у 4 рази. Тим не менш, інвестори тікають із країн БРІК, пише Bloomberg.

Цьому є пояснення: ціни на нафту, яку експортує Росія, впали до мінімуму за 18 місяців, в Індії небувалий дефіцит бюджету, а в Китаї очевидне охолодження економіки та ринку нерухомості зокрема. Так, бразильський реал, російський рубль та індійська рупія стали лідерами падіння серед валют країн, що розвиваються, за останні 13 років, а китайський юань подешевшав на максимальну величину з 1994 року, коли була проведена девальвація.

Монетарна влада деяких країн стурбована таким станом справ, зокрема Центробанк Індії, як очікується, представить у понеділок заходи щодо підтримки своєї валюти. Нагадаємо, рупія впала до рекордного рівня до долара і подальше ослаблення може посилити інфляційний тиск, а також підвищити вартість рефінансування зовнішніх позик для індійських компаній.

Провідні виробники товарів загального користування знизили прогнози щодо прибутку через витрати, пов'язані з валютними курсами.

Учасники ринку очікують продовження ослаблення валют через загальне уповільнення економічного зростання.

За оцінками експертів, валюти Бразилії, Росії та Індії можуть подешевшати щонайменше на 15% до кінця поточного року. З початку поточного кварталу реал втратив 12% вартості, що стало максимальним падінням серед 31 найбільш активно торгованих валют світу. Рубль подешевшав на 11%, рупія - на 10%, а вартість китайського юаня знизилася на 1,2%, хоча в кризові 2008-2009 роки його курс залишався незмінним.

Читайте також:

БРІКС обростає плоттю

Наступна криза очікується у країнах БРІК

Російський Ощадбанк придумав «альтернативу» БРІК і записав туди Україну

Країни БРІКС намір обмежити використання долара

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...