В уряді запевняють, що шляхи створення консорціуму з управління ГТС залишилися

Поділитися
Законопроект щодо реформування нафтогазового комплексу у процесі розгляду у Верховній Раді буде відкоректовано для створення консорціуму з управління газотранспортною системою.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України розраховує, що у законопроект, що забороняє оренду газотранспортної системи, до другого читання будуть внесені поправки, які дозволять створити консорціум з управління ГТС.

Про це заявив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимир Макуха.

Він зазначив, що в редакції законопроекту, прийнятого у першому читанні, є деякі некоректні моменти з юридичної точки зору, усунувши які, з'явиться можливість створити консорціум. «Це буквально одне, два слова, які створюють розмитість положення», - сказав Макуха.

«Я думаю, що у процесі доопрацювання ця неясність буде знято, тим більше, що ця неясність - юридична некоректність», - сказав заступник міністра.

Він додав, що прийняття у першому читанні законопроекту щодо реформування нафтогазового комплексу дозволяє зробити перший крок у створенні консорціуму. «Звичайно, шляхи створення консорціуму залишилися», - додав Макуха.

Як повідомлялося, Верховна Рада 20 березня прийняла у першому читанні проект закону «Про внесення змін до Закону України «Про трубопровідний транспорт» (щодо реформування нафтогазового комплексу), внесеного народним депутатом з фракції НУ-НС Юрієм Кармазіним.

Законопроектом передбачено, що реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України.

Приватизація державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах компанії "Нафтогаз", а також підприємств, установ, організацій, які були утворені в результаті їх реорганізації, забороняється.

Відчуження основних фондів та акцій державних підприємств, передача їх з балансу на баланс, у концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, до статутного фонду інших юридичних осіб, вчинення інших правочинів, що можуть призвести до відчуження основних фондів та акцій цих підприємств, а також основних фондів та акцій «Нафтогазу», дочірніх та заснованих нею підприємств, забороняється, окрім випадків, коли результатом таких дій є: передача основних фондів та акцій таких підприємств виключно державному підприємству або акціонерному товариству, 100% акцій якого перебуває в державній власності України, створення державних підприємств або акціонерних товариств, 100% акцій яких перебуває у державній власності України.

Законопроектом також передбачено, що дія цієї статті не поширюється на відчуження основних фондів державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання у підземних газосховищах, і компанії "Нафтогаз України", які не беруть безпосередньої або опосередкованої участі в процесі здійснення діяльності з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, яке здійснюється за погодженням з урядом.

Крім того, щодо державних підприємств, які здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, а також Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", дочірніх та заснованих нею підприємств не може бути порушено справу про банкрутство.

Україна майже два роки веде з РФ переговори щодо зниження ціни на газ, називаючи ціну яку Київ платить за паливо, несправедливою, а самі контракти - кабальними. Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не виключають створення консорціуму з управління українською ГТС, але його модель поки не визначена. !zn

Читайте також:

У Кабміні згодні заборонити приватизацію ГТС


Партія регіонів згодна підтримати заборону приватизації ГТС

Без реформування «Нафтогазу» ЄБРР не дасть Україні грошей на модернізацію ГТС

Ринкова вартість української ГТС складає 61 млрд доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі