Топ Новини

В Україні збільшується залежність місцевих бюджетів від центральної влади, - екс-глава Мінекономіки

16 червня 2012 в 14:07
«Спостерігається тенденція до скорочення самостійності місцевих бюджетів за рахунок збільшення частки централізованого управління. Здатність бюджетів самостійно фінансувати власні видатки знижується», - вважає Богдан Данилишин.
gos_budjet3.jpg
DT.UA
Сучасна система міжбюджетних відносин України є надзвичайно централізованою, негнучкою і не сприяє соціально-економічному розвитку як окремих територій, так і держави в цілому.
 
Про це в своїй статті для ZN.UA пише екс-міністр економіки Богдан Данилишин.
 
«Спостерігається тенденція до скорочення самостійності місцевих бюджетів за рахунок збільшення частки централізованого управління. У більшості місцевих бюджетів цей показник не перевищує 50%. При цьому у вказаний період була відзначена тенденція до зростання питомої ваги дотацій та субвенцій у доходах місцевих бюджетів. Це свідчить про ріст ступеня залежності бюджетів від органів державної влади.Здатність бюджетів самостійно фінансувати власні видатки знижується», - пише Данилишин.
 
 
За його словами, причиною бюджетної «самонедостатності» регіонів є як неефективна діяльність місцевих органів влади з формування власної доходної бази, так і чинне нормативно-правове обмеження фінансових можливостей регіонів.
 
«Фактично місцеві бюджети в Україні є «самонедостатніми» апріорі. Згідно з українським законодавством за місцевими бюджетами закріплені джерела надходжень, використовуючи які жоден регіон неспроможний покрити видатки без зовнішньої допомоги. Потенційні можливості щодо збільшення власних податкових надходжень є дуже обмеженими. Надходження до місцевих бюджетів мало залежать від рівня соціально-економічного розвитку регіонів. Окрім росту доходів громадян та розвитку дрібного бізнесу, жодне позитивне зрушення не матиме відчутного впливу на доходи місцевих бюджетів», - зазначив екс-міністр.
 
Читайте також:
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...