Топ Новини

В Україні проти альтернативної енергетики ведеться чорна інформаційна кампанія - експерти

19 вересня 2012 в 10:42
На думку експертів, за цією чорною кампанією стоїть лобі традиційної енергетики, яке зараз через оновлення державної довгострокової енергостратегії намагається захистити в тому числі вугільну промисловість.
Wind_turbines_veter_energy.jpg
causeyengineering.com

В Україні розгорнута широкомасштабна інформаційна кампанія з дискредитації альтернативної енергетики, в тому числі, заснованої на використанні поновлюваних джерел енергії. Новий інформаційний привід - обговорення енергетичної стратегії на період до 2030 року, переконані експерти.

На думку координатора Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Романа Зінченка, за цією чорною кампанією стоїть лобі традиційної енергетики, яке зараз через оновлення державної довгострокової енергостратегії намагається захистити в тому числі вугільну промисловість.

Він вважає, що значним поштовхом до старту нового витка інформаційної кампанії стало те, що спільнота фахівців відновлюваної енергетики активно критикувала проект оновленої енергостратегії, який влітку оприлюднило Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Тим часом, ряд інших експертів переконані, що дискредитувати альтернативну енергетику в Україні намагаються з-за кордону, бо посилення енергетичної незалежності України означає зменшення прибутків російських нафтогазових та атомних монополістів. Крім того, дане питання має політичну складову, тому в хід йдуть будь-які методи.

На думку експерта з енергетичних питань Валентина Землянського, найбільш не зацікавлений у розвитку українських альтернативних джерел енергії російський «Газпром». «Україна є одним з найбільших ринків і на сьогоднішній день «Газпром»- це єдина компанія, яка не зацікавлена у розвитку альтернативної енергетики в Україні», - сказав експерт.

Експерт з питань енергетики Національного екологічного центру України Дмитро Хмара наголошує, що «Газпром» уже давно активно воює проти розвитку видобутку сланцевого газу в Європі. «Розвиток вугільної, а особливо атомної промисловості України - вигідний Росії. Треба не забувати, що в атомній енергетиці у нас практично 100% залежність від Росії. У нас російські блоки працюють, ми купуємо у них і ядерне паливо», - говорить Хмара.

У свою чергу директор Асоціації відновлюваної енергетики «Альтернатива» Віталій Ковач наголошує, що частка альтернативної енергетики в енергобалансі України ще не досягла навіть 1%, а її вже намагаються дискредитувати.

«Їй вже з усіх боків ставлять підніжки і навішують ярлики, приписують відверті дурниці, перекручують факти, «мочать» через відверто замовні статті і новини, подають однобокий аналіз. Причому грішать цим як поважні видання, так і менш відомі», - сказав він.

Розвиток альтернативної енергетики, за словами Ковача, є невід'ємною складовою формування конкурентоспроможної національної економіки. І це розуміють не тільки в європейських країнах. «Чому Китай сьогодні світовий лідер з установки об'єктів відновлюваної енергетики? Не тому, що в нього багато грошей, а тому, що країна дбає про майбутнє», - зазначив експерт.

«Перешкоджання розвитку альтернативної енергетики - це шлях до консервації екстенсивного розвитку України. Миттєва вигода обернеться втратами, непорівнянними з заробленим», - переконаний Ковач.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...