Топ Новини

В Україні підвищена плата за користування стаціонарним телефоном

21 червня 2012 в 16:46
З ініціативою підняти тарифи на 10% виступив найбільший оператор фіксованого зв'язку "Укртелеком", приватизований у 2011 році і тоді ж добився першого збільшення тарифів.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), на засіданні 21 червня прийняла рішення про підвищення граничних тарифів на користування основним телефонним апаратом у містах для населення і бюджетних абонентів на 10%: без погодинної оплати - на 2,48 грн, з погодинною - на 2,24 грн.

Як говориться в повідомленні НКРЗІ, в сільській місцевості тарифи для населення на цю послугу також будуть підвищені на 10%: без погодинної оплати - на 1,36 грн без ПДВ, з погодинною оплатою - на 1,18 грн без ПДВ.

Для небюджетних юросіб у містах вартість користування стаціонарним телефоном зросте на 5%, або на 1,86 грн без погодинної оплати і на 10%, або 3,22 грн - з погодинною оплатою.

Комісія зазначає, що розраховує на набуття чинності нових тарифів з 1 липня і вже направила своє рішення на реєстрацію в Мін'юст.

Згідно з повідомленням, з 1 листопада має бути нове підвищення тарифів. При цьому в повідомленні йдеться лише про збільшення тарифів на користування телефоном у сільській місцевості ще на 10%.

НКРЗІ підкреслює, що одночасно вже на першому етапі зменшується розмір плати за встановлення телефону на 30% - до 70 грн, а для юросіб - на 60%, до 100 грн.

"Сьогодні тарифи на окремі послуги знаходяться нижче собівартості і покриваються за рахунок більш рентабельних сегментів ринку", - аргументує своє рішення Комісія. На її думку, поступове наближення тарифів до собівартості створить кращі умови для розвитку ринку, зокрема, для розвитку телекомунікаційної мережі сільській місцевості, що залишається дотаційною.

"Наша основна мета - це створення привабливих умов для розвитку конкурентного ринку телекомунікаційних послуг з урахуванням балансу інтересів держави, операторів і споживачів", - цитується в документі коментар глави НКРСІ Петра Яцука.

Як повідомлялося, з ініціативою підняти тарифи на 10% виступив найбільший оператор фіксованого зв'язку "Укртелеком", приватизований у 2011 році і тоді ж добився першого збільшення тарифів.

Січень-березень цього року компанія завершила з чистим прибутком 5,4 млн грн по МСФО, проте в цілому за підсумками року "очікує збиток у 266 млн грн. Крім того її абонентська база за фіксованого зв'язку, що впала в 2011 році, продовжує скорочуватися.

На кінець першого кварталу "Укртелеком" мав 8,071 млн основних телефонних апаратів у містах і 1,526 млн - в сільській місцевості. За три місяці їх число скоротилося відповідно на 0,123 млн і 0,023 млн, або 1,5%.


Читайте також:

В «Укртелекомі» вважають, що заощаджувати на вихідній допомозі для працівників - це нормально

«Укртелеком» розрахувався за старими боргами новим російським кредитом


ФДМ перевірить, як новий власник «Укртелекому» виконує взяті на себе зобов'язання

«Укртелеком» відмовиться від дешевого сільського зв'язку

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...