Топ Новини

В Україні набув чинності новий Митний кодекс

1 червня 2012 в 07:50
Цей документ змінить митне законодавство від спрощення процедури митного оформлення до надання митним органам більш широких повноважень при проведенні перевірок.
default.jpg
news2000.com.ua

Нова редакція Митного кодексу набула чинності. Документ був підписаний президентом Віктором Януковичем і опублікований у квітні, але відповідно до перехідних положень набрав чинності з 1 червня.

Даним законом Верховна Рада підвищила неоподатковувану максимальну сумарну вартість товарів, що ввозяться в ручній поклажі або в супроводжуваному багажі один раз на 10 днів.

Якщо раніше ця сума становила 0,2 тисячі євро, то тепер для аеропортів вона становить 1000 євро, а для інших пунктів пропуску - 500 євро (вага не повинна перевищувати 50 кілограмів).

Кодекс передбачає спрощення митного оформлення товарів і супутніх процедур (зокрема, вимоги до фінустанов, які
надають гарантії по сплаті мит), збільшення прозорості при визначенні митної вартості товарів (у тому числі визначення чіткого переліку умов, за яких Державна митна служба може переглядати цю вартість), а також скасування низки пільг для працівників митниці (зокрема, права на безвідсотковий іпотечний кредит).

Письмовому декларуванню з поданням митної декларації підлягають товари, сумарна вартість яких перевищує 10 тис. євро.

Також документ передбачає низку нововведень у сфері митного оформлення, зокрема: право декларанта на здійснення митного оформлення товарів у будь-якому митному органі, проведення митного оформлення протягом 4 годин з моменту подання митної декларації, персональну відповідальність посадових осіб Митниці за неправомірні затримки митного оформлення, використання однієї декларації для здійснення різних митних формальностей, право декларанта задекларувати товари до моменту їхнього прибуття в Україну, звільнення декларанта від відповідальності за ненавмисні помилки.

Нова редакція кодексу встановлює перелік документів, що надаються митним органам для здійснення митного контролю, визначає перелік предметів, які належать до особистих речей громадян і не обкладаються податками при переміщенні через кордон.

Окрім того, документ передбачає декриміналізацію товарної контрабанди, тобто переводить це порушення до числа адміністративних.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла нову редакцію Митного кодексу з пропозиціями президента (законопроект № 8130-д) 270 голосами 13 березня.

Читайте також:

Янукович доручив Азарову підготувати зміни до Митного кодексу

Рада прийняла доопрацьований Митний кодекс із пропозиціями президента

Янукович запропонував у 2 рази зменшити вартість товарів, що ввозяться без ПДВ і мита

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...