Топ Новини

В Україні може залишитись лише одна біржа

22 жовтня 2012 в 08:55
Закон «Про депозитарну систему України» може призвести до формування монобіржової системи в державі. На сьогодні з 10 вітчизняних бірж активно працюють лише 3.
birzha.jpg
novostiua.net

Побудова інфраструктури фондового ринку на базі закону «Про депозитарну систему України» може призвести до формування монобіржової системи в Україні, підконтрольної державі.

Таку думку висловив керуючий директор ІГ «Універ» Олексій Сухоруков під час круглого столу, який 18 жовтня організувала Ліга фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«У нас буде одна біржа – підконтрольна або наближена до держави. Чи може Україна існувати з монобіржевой системою? Може. Чим ми гірші, ніж Польща? Тільки чи зможемо організувати це так само добре, так само швидко, як це зроблено в Польщі? Дуже сумніваюся. Тому що часу вже минуло багато, а ми поки цього не зробили», - зауважив експерт.

Голова ж правління «Української біржі» Олег Ткаченко констатував, що український фондовий ринок теоретично взагалі може існувати без бірж. «Все, напевно, до цього і прийде», - вважає експерт. Він також зазначив, що в порівнянні з минулим роком обсяг гарантійних депозитів клієнтів на строковому та спотовому ринках скоротився з 400 до 100 млн грн. «Динаміка очевидна. Я думаю, що все буде продовжуватися в тому ж дусі», - спрогнозував Ткаченко.

У свою чергу голова ради НБУ, голова підкомітету з питань цінних паперів та фондового ринку комітету Верховної Ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Ігор Прасолов нагадав, що з 10 вітчизняних бірж активно працюють лише 3. При цьому парламентар наголосив, що як законодавець буде «завжди прагнути до того, щоб створити такі умови, щоб в Україні був один майданчик».

«Ніхто не змушує біржі об'єднатися. Але слід створювати умови, щоб у нас був один майданчик, щоб був один розрахунково-кліринговий центр і ми займалися не перетягуванням канату, що не йде на користь інвесторам», - резюмував Прасолов.

Читайте також:

Податківці VS фондовики: жорсткий клінч або ж компроміс можливий?

Депозитарний шок із наслідками

Оптимізаційний клондайк

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...