Топ Новини

В Україні дешевшають сигарети?

30 травня 2012 в 14:37
Cигарети з фільтром «Прилуки Особливі. Вішукані 8» тютюнової компанії «В.А.Т. Прилуки» залежно від дати виробництва мають значну відмінність у ціні.

На українському ринку роздрібної торгівлі тютюновими виробами протягом місяця спостерігалася істотна зміна цін на одну і ту ж марку сигарет.

Наприклад, сигарети з фільтром «Прилуки Особливі. Вішукані 8» тютюнової компанії «В.А.Т. Прилуки» залежно від дати виробництва мали такі максимальні роздрібні ціни за пачку:

10 квітня - 7,5 гривень

18 квітня - 6 гривень

14 травня - 7,5 гривень

15 травня - 6 гривень

При цьому товар має однакову власну назву, ідентичну упаковку, однакову характеристику, штрих-код та інше. Єдина відмінність між пачками за 6 і 7,5 гривень - жовта розривна стрічка з написом «Особлива ціна».

Цей факт підтверджується на офіційному сайті Державної податкової служби України. В розділі «Реєстри, переліки, довідники» (підрозділ «2. Перелік встановлених максимальних роздрібніх цін на тютюнові вироби») вказано, що компанія-виробник з 1 квітня 2012 встановила такі максимальні роздрібні ціни:

«Сигарети з фільтром з тютюну «Прилуки Особливі», додаткова інформація: «Класичні 12», «Делікатні 4», «Вишукані 8», «М’ятні 8» (пачка по 20 штук сигарет) – 7,5 грн;

Сигарети з фільтром з тютюну «Прилуки Особливі», додаткова інформація: «Класичні 12», «Делікатні 4», «Вишукані 8», «М’ятні 8», лімітоване видання з жовтою стрічкою (пачка по 20 штук сигарет) – 6 грн».

Цілком очевидно, що наявність жовтої розривної стрічки - за інших однакових характеристик- не може бути причиною здешевлення товару. А, отже, виробники знають секрет, як можна зробити продукцію дешевшою. І не виключено, що цю технологію можна використовувати і у виробництві інших марок сигарет.

У компанії «Брітіш Американ Табакко Україна» поки не змогли пояснити, за рахунок чого їм вдається знижувати ціну.

Керівництво Державної податкової служби та Міністерства фінансів у відповідь на журналістський запит не змогло відповісти, чи є декларування різних максимальних роздрібних цін на одну і ту ж продукцію порушенням статті 220 Податкового кодексу України?

Чиновники пояснили затримку тим, що «проблема дуже серйозна, і потрібен час для аналізу ситуації». Аналогічну відповідь дали представники Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...