Топ Новини

В Україні бензин будуть добувати з цукрового буряка

26 березня 2012 в 11:08
Україна шукає нові шляхи збуту і переробки цукрових буряків, які залишилися у країні в надлишку через обмеження на експорт українського цукру до країн Митного союзу, один з яких - виробництво біопалива.
benzin_zapravka_azs_DSC_3799_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Надлишок виробництва цукрових буряків, який виник через обмеження експорту українського цукру на ринок Митного союзу, може бути використаний для виробництва біопалива. Про це заявив глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк.

Політик впевнений, що при таких умовах аграрна галузь України зможе забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави у світлих нафтопродуктах.

«Зараз ми завершуємо перемовини з Бангладеш та іншими країнами щодо реалізації цукру. Також ми плануємо скоротити імпорт і використання цукрозамінників, оскільки це не тільки шкодить цукровій галузі, а й здоров'ю населення. Окрім того, одним з перспективних напрямків аграрної галузі є виробництво біопалива, в тому числі і з цукрового буряка», - зазначив Присяжнюк.

За його словами між Україною і США буде підписано Меморандум, який передбачатиме законодавчу, технічну допомогу та фінансові інвестиції з розвитку біопалива.

«Ми практично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щорічно закуповуючи їх в обсязі більше 11 мільйонів тонн. У цей же час наша аграрна галузь може дати 5 мільйонів тонн світлих нафтопродуктів. Ми завершуємо роботу над законопроектом про обов'язкове використання світлих нафтопродуктів і певних пільг та мотиваторів для розвитку цього напрямку», - зазначив він.

Раніше, Асоціація виробників цукру Митного союзу звернулася в Євразійську економічну комісію (ЄЕК) з проханням вжити заходів, щоб запобігти постачанню цукру з України за демпінговими цінами.

Читайте також:

Україні загрожує нова «торгова війна». Цього разу — цукрова, з Митним союзом

Митний союз підвищив мито на імпорт цукру з 50 до 85 доларів

МінАПК хоче виключити цукор із зони вільної торгівлі з Білоруссю

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...