Топ Новини

В очікуванні девальвації гривні українці готові робити великі покупки

17 жовтня 2012 в 16:08
Споживчі настрої українців у вересні погіршилися за всіма пунктами, окрім одного - бажання робити великі покупки. Цей індекс пов'язаний з девальваційними очікуваннями, які сильно виросли у вересні.

У вересні 2012 року індекс споживчих настроїв (ІСН) погіршився на 4,8 пункту до 81,8. Про це свідчать дані дослідження, яке щомісячно проводить GfK Ukraine.

Індекс поточного особистого матеріального становища втратив 3,2 пункти і становить 80,5.

Індекс доцільності робити великі покупки виріс на 3,2 пункти до 80,7.

Очікування перспектив розвитку економіки погіршилися на 8,1 пункту до значення 82,6. Погіршився і індекс девальваційних очікувань українців - на 7,3 пункту до 142,1.

Як відзначають у GfK Ukraine, основним чинником погіршення споживчих настроїв, очевидно, стали коливання курсу долара на початку осені. Індекс девальваційних очікувань виріс, потягнувши за собою і індекс інфляційних очікувань. Одночасно зріс індекс доцільності великих покупок, який часто позитивно реагує на очікування девальвації.

«Громадяни з усе більшим побоюванням чекають завершення передвиборчої кампанії, нервово реагуючи на найменші зміни курсу долара до гривні. Погані новини про стан світової економіки і негативні прогнози українських економістів не покращують економічних очікувань українців», - коментують аналітики GfK Ukraine.

Читайте також:

Експерти прогнозують падіння ВВП України в 2012 році

В агентстві Fitch припускають падіння гривні на 10% до кінця року


Промвиробництво у вересні звалилося на 7%

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...