В Нацбанку стверджують, що пересічні громадяни не постраждають від «валютного» податку

22 листопада 2012 в 12:44
В НБУ розповіли, як абсолютно легально уникнути сплати 15% податку з обміну готівкової валюти, поклавши кошти в банк на депозит. Крім того, заспокоїли у Нацбанку, від податку звільнять валюти від переказів з-за кордону.
obmen_valut_07.jpg
ZN.UA

Введення збору до Пенсійного фонду з продажу готівкової валюти супроводжуватиметься наданням населенню абсолютно легальних способів уникнення оподаткування.

Про це розповів заступник голови правління НБУ Валерій Прохоренко під час засідання «Фінансового прес-клубу», проведеного за підтримки «Дзеркала тижня. Україна».

Зокрема, пояснив представник НБУ, для уникнення оподаткування громадянам достатньо буде на 30 днів покласти на депозит валютні заощадження, які знаходяться, скажімо, в них вдома, а після закінчення терміну дії договору з банком продати валюту фінустанові.

Налоговая милиция обещает не «кошмарить» украинцев за мелкий обмен валют

Крім того, як передбачається, від сплати «пенсійного» збору також будуть звільнені операції з продажу валюти в еквіваленті до 150 тис. грн, що надійшла як переказ з-за кордону.

«За своєю суттю, змістом законопроект (про запровадження 15-відсоткового збору з продажу готівкової валюти – ред.) ні в якому разі не обмежує права громадян зберігати свої заощадження в іноземній валюті. Навпаки, метою є забезпечити заощадження громадян в іноземній валюті. І, як наслідок, відновити довіру до банківської системи і в цілому до національної валюти», - підкреслив заступник голови НБУ Прохоренко.

Нагадаємо, що 20 листопада парламентський комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики відкликав законопроект №11433 «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою», в якому пропонувалося встановити 15%-ковий збір до Пенсійного фонду з операцій продажу готівкової валюти фізособами. Як зазначалося, відкликання відбулося для доопрацювання документу та узгодження позицій Кабінету міністрів, Нацбанку і громадськості.

Читайте также:

Регионал предложил Раде ввести 15%-й сбор с продажи наличной валюты

Нацбанк угрожает «валютчикам» уголовной ответственностью

НБУ распорядился конвертировать 50% валютной выручки экспортеров в гривну


 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...