В Ірані заборонили вживати слово «долар»

10 січня 2012 в 13:46
Іранська влада знайшла оригінальний спосіб боротьби з валютною кризою, що розгортається у країні на тлі посилення міжнародних санкцій. Поряд з традиційними інтервенціями Центробанку і обмеженням продажу іноземної валюти, громадянам тепер заборонено згадувати слово «долар». Щоправда, поки ця заборона діє негласно і стосується тільки SMS.
dollar_valuta_hamilton.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Місцеві жителі у вівторок, 10 січня, з подивом виявили, що SMS, які містять слова «долар» і «іноземна валюта», просто не доходять до адресатів. При цьому ті ж самі повідомлення, але без зазначених слів, безперешкодно доставляються з телефону на телефон, передає Reuters.

Проблем з валютою Іран почав зазнавати з початку 2012 року. Так, минулого тижня курс іранського ріала втратив 20% по відношенню до долара - і це незважаючи на інтервенції в розмірі 200 млн дол, проведені на торгах 4 січня місцевим Центробанком.

Даних заходів було вжито після провалу місцевої валюти з 13,5 тис. ріалів до 18 тис. ріалів за долар, що змусило ЦБ втрутитися та встановити фіксований курс американської валюти на рівні 14 тис. ріалів. Одночасно для громадян було удвічі знижено ліміт купівлі готівкових доларів при виїзді за кордон - до 1 тис. дол.

Влада Ірану стверджуює, що помітних ​​причин для послаблення курсу немає, а ті коливання, які відбуваються, є наслідком психологічного тиску на учасників ринку. Серед причин, що опускають курс ріалу, називають загострення ситуації навколо країни і посилення міжнародних санкцій, проте у Тегерані запевняють, що ці чинники або зовсім не впливають на економіку країни, або їх вплив дуже обмежений.
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...