Топ Новини

В Євросоюзі виключають повторення грецького сценарію в інших країнах

21 лютого 2012 в 14:36
Греція - це унікальний і ізольований випадок, який не повториться у жодній іншій країні ЄС.
greeceflag_euro.jpg
Колаж, ZN.UA

Зона євро не допустить повторення грецького сценарію у жодній іншій країні спільноти. Про це заявив у вівторок, 21 лютого, єврокомісар з економічної та фінансової політики Оллі Рен за підсумками засідання Ради ЄС на рівні міністрів економіки і фінансів (ЕКОФІН).

«Греція - це унікальний і ізольований випадок, який не повториться у  жодній іншій країні ЄС. Ірландія і Португалія ефективно виконують свої програми фінансової консолідації та їхня ситуація не співвідносна з грецькою», - підкреслив він.

«Грецька політика протягом останнього десятиліття призвела до драматичного зростання вартості робочої сили, в першу чергу, у державному секторі. Нинішня програма структурних реформ у Греції спрямована на виправлення цієї ситуації та відновлення конкурентоспроможності країни», - підкреслив він.

Він також виключив можливість поширення кризи на інші країни зони євро, для чого «передбачається значне розширення позикових можливостей нині діючого тимчасово Європейського фонду фінансової стабільності і постійного Європейського стабілізаційного механізму, що запускається в липні йому на зміну», - підкреслив Оллі Рен.

Наразі позикові можливості європейських стабілізаційних структур не підвищують 500 млрд євро. Питання про їхнє збільшення буде обговорюватися на самітах ЄС і зони євро 2 березня у Брюсселі.

Як повідомлялося, міністри фінансів єврозони затвердили остаточний план з порятунку Греції від боргової кризи. Афіни отримають транш у 130 млрд євро в обмін на зобов'язання скоротити держборг з нинішніх 160% до 121% ВВП до 2020 року.

Ця фінансова допомога допоможе Греції уникнути банкрутства у березні, коли прийде час величезних виплат за держборгом. Також буде списано близько 100 млрд євро, позичених Греції приватними кредиторами: вони згодні на 70% зменшення суми боргу.

Читайте також

Єврогрупа погодила план порятунку Греції від кризи

У Греції призупинили футбольний чемпіонат, протестуючи проти антикризових заходів

Президент Греції відмовився від зарплати 85 000 євро на рік

У центрі Афін демонстранти підпалили більше 40 будинків, госпіталізовано 70 осіб

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...