В ЄС запевнили Україну, що "Південний потік" лобіювати не мають наміру

13 січня 2012 в 12:04
У Києва немає підстав говорити, що Енергетичне співтовариство порушує права України, вважають у Брюсселі.
yuzhniy703e83ae73.jpg
south-stream.info

Брюссель нагадує Києву, що газове сховище у Сербії було збудовано ще задовго до проекту "Південний потік". У свою чергу, "Південний потік" не пов'язаний з Енергетичним співтовариством (ЕС), і тому заяви про те, що країни-члени ЕС порушують права України, не мають під собою ніяких підстав.

Це випливає з коментарю прес-секретаря європейського комісара з питань енергетики Марлен Холзнер агентству "Інтерфакс-Україна".

Представник Європейської комісії нагадала, що "Південний потік" - це проект, в якому беруть участь кілька держав-членів ЄС і компаній, і він не пов'язаний з Енергетичним співтовариством. "ЄС не просуває проект, але буде ставитися до нього об'єктивно", - підкреслила вона.

Говорячи про газосховище у Сербії, яке згадав президент України Віктор Янукович, коли говорив про те, що ЕС порушує права України, М.Холзнер зазначила, що газосховище "було пріоритетним проектом для Сербії протягом багатьох років з метою покращення власної енергетичної безпеки ще до "Південного потоку" ." Тільки нещодавно цей об'єкт було включено у "Південний потік", - сказала вона.

Говорячи в цілому про членство України в ЕС, представник Європейської комісії запевнила, що це є "чітким сигналом європейської перспективи Києва, а також сприяє наближенню енергетичного ринку до ринку ЄС".

"Членство в Енергетичному співтоваристві означає виконання загальних правил регулювання енергетичних ринків і залучення в роботу у напрямку економічно життєздатних, конкурентних і прозорих, стійких та інтегрованих енергетичних ринків, які будуть здатні залучити необхідні інвестиції. Це дозволить підвищити власну енергетичну безпеку України та довгострокову стійкість енергетичного сектору. ЄС очікує, що Україна виконає свої зобов'язання Енергетичного співтовариства", - сказала М.Холзнер.

Як повідомлялося, 19 грудня 2012 року президент України Віктор Янукович заявив, що країни, які підписали Енергетичну хартію, порушують умови угоди щодо України. "Ми прийняли ці умови, які передбачені цим співтовариством, однак з боку Енергетичного співтовариства ці умови порушуються. Порушуються інтереси України", - сказав він на прес-конференції після саміту Україна-ЄС в Києві 19 грудня.

Він зазначив, що Київ не розуміє ситуацію, коли приймається рішення про будівництво газопроводу "Південний потік" і будівництво газових сховищ у Сербії. "Це підштовхує нас до думки, що фактично газотранспортна система України девальвує у своїй значущості, і політичній, і економічній", - підкреслив В.Янукович.

За словами президента, існує загроза втрати обсягів прокачування газу по українській ГТС. "І ми сьогодні пропонуємо і Росії, і Європі створити спільний газотранспортний консорціум і взяти на себе всі зобов'язання прокачування гарантованих обсягів газу, збереження в належному стані цієї унікальної ГТС", — підсумував він.
 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...