Топ Новини

В ЄС готові до переговорів про створення тристороннього газового консорціуму з Україною і Росією

23 березня 2012 в 08:00
В Європі вважають, що, незважаючи на те, що у всіх трьох сторін є власні інтереси, є інтереси і спільні, і що Росія, Україна і ЄС зможуть прийти до спільного рішення як у питаннях тристороннього консорціуму, так і участі Брюсселя у переговорах між Києвом і Москвою щодо газових питань.

Європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер вважає, що Росія, Україна і ЄС зможуть прийти до спільного рішення у загальних інтересах як в питаннях тристороннього консорціуму, так і участі Брюсселя у переговорах між Києвом і Москвою з газових питань.

"Ми готові взяти участь у трьохсторонньому діалозі, якщо є бажання. Я думаю, що ми всі повинні - так це зрозуміти, що це - безпрограшна ситуація між постачальником (Росія, Газпром), між Україною, як споживачем, транзитером і розпорядником газосховищ, і Європейським Союзом. У всіх у нас є свої інтереси, але також є й спільні інтереси, і я впевнений, що ми прийдемо до спільного рішення", - сказав Оттінгер пізно ввечері 22 березня у Брюсселі після закінчення зустрічі з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком.

Європейський комісар припустив також, що міжнародні фінансові інституції будуть здатні прийняти рішення про інвестування модернізації української газотранспортної системи, зокрема, першого проекту, «найпізніше, у червні-липні цього року».

"У нас є хороший експертний аналіз (щодо модернізації ГТС), і зараз нам, Європейському банку реконструкції та розвитку, Європейському інвестиційному банку, усім прийняти рішення. Ми домовилися про те, що так, ми хочемо прийти до рішення, прийти до того, щоб прийти до першого модулю найпізніше у червні-липні цього року", - сказав єврокомісар.

Оттінгер ствердно відповів на питання, чи відповідає ця сума 300 млн євро (ця сума відповідає витратам на модернізацію ділянки Уренгой-Помари-Ужгород). "Це - процес, який складається з декількох проектів, але, дійсно, ця сума відповідає модулю", - сказав він.

Як зазначив єврокомісар, під час зустрічі з Бойком сторони обговорили питання довгострокового партнерства і оновлення існуючої газотранспортної системи для «довгострокового використання», які, за його словами, є "одними з головних питань".

Україна майже два роки веде з РФ переговори щодо зниження ціни на газ, називаючи ціну яку Київ платить за паливо, несправедливою, а самі контракти — кабальними. Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не виключають створення консорціуму з управління українською ГТС, але його модель поки не визначена.

Читайте також:

Україна хоче купувати газ у Туреччини, Румунії та Німеччини

Україна довела, що не привласнювала російський газ

Азаров: якщо Росія припинить транзит газу, Україна знайде вихід 

«Нафтогаз» уже знайшов охочих використовувати українські сховища газа

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...