В ЄС готові до переговорів про створення тристороннього газового консорціуму з Україною і Росією

Поділитися
В Європі вважають, що, незважаючи на те, що у всіх трьох сторін є власні інтереси, є інтереси і спільні, і що Росія, Україна і ЄС зможуть прийти до спільного рішення як у питаннях тристороннього консорціуму, так і участі Брюсселя у переговорах між Києвом і Москвою щодо газових питань.

Європейський комісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер вважає, що Росія, Україна і ЄС зможуть прийти до спільного рішення у загальних інтересах як в питаннях тристороннього консорціуму, так і участі Брюсселя у переговорах між Києвом і Москвою з газових питань.

"Ми готові взяти участь у трьохсторонньому діалозі, якщо є бажання. Я думаю, що ми всі повинні - так це зрозуміти, що це - безпрограшна ситуація між постачальником (Росія, Газпром), між Україною, як споживачем, транзитером і розпорядником газосховищ, і Європейським Союзом. У всіх у нас є свої інтереси, але також є й спільні інтереси, і я впевнений, що ми прийдемо до спільного рішення", - сказав Оттінгер пізно ввечері 22 березня у Брюсселі після закінчення зустрічі з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком.

Європейський комісар припустив також, що міжнародні фінансові інституції будуть здатні прийняти рішення про інвестування модернізації української газотранспортної системи, зокрема, першого проекту, «найпізніше, у червні-липні цього року».

"У нас є хороший експертний аналіз (щодо модернізації ГТС), і зараз нам, Європейському банку реконструкції та розвитку, Європейському інвестиційному банку, усім прийняти рішення. Ми домовилися про те, що так, ми хочемо прийти до рішення, прийти до того, щоб прийти до першого модулю найпізніше у червні-липні цього року", - сказав єврокомісар.

Оттінгер ствердно відповів на питання, чи відповідає ця сума 300 млн євро (ця сума відповідає витратам на модернізацію ділянки Уренгой-Помари-Ужгород). "Це - процес, який складається з декількох проектів, але, дійсно, ця сума відповідає модулю", - сказав він.

Як зазначив єврокомісар, під час зустрічі з Бойком сторони обговорили питання довгострокового партнерства і оновлення існуючої газотранспортної системи для «довгострокового використання», які, за його словами, є "одними з головних питань".

Україна майже два роки веде з РФ переговори щодо зниження ціни на газ, називаючи ціну яку Київ платить за паливо, несправедливою, а самі контракти - кабальними. Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою. Київ і Москва не виключають створення консорціуму з управління українською ГТС, але його модель поки не визначена. !zn

Читайте також:

Україна хоче купувати газ у Туреччини, Румунії та Німеччини

Україна довела, що не привласнювала російський газ

Азаров: якщо Росія припинить транзит газу, Україна знайде вихід

«Нафтогаз» уже знайшов охочих використовувати українські сховища газа

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі