Топ Новини

В Азербайджані на виплату вкладів Ощадбанку СРСР витратять у 2 рази більше грошей, ніж в Україні

5 червня 2012 в 11:18
Вкладникам Ощадбанку за два дні з держбюджету видано 1,1 млн манатів (близько $1,9 млн за поточним курсом). Максимальна сума, необхідна для здійснення всіх виплат громадянам Азербайджану, складе близько одного мільярда манатів (більше $1,72 млрд).
297401846.jpg
newsazerbaijan.ru

З 1 червня в Азербайджані почалося повернення вкладів, заморожених на рахунках громадян Азербайджану в Ощадбанку колишнього СРСР.

Як повідомив міністр фінансів Азербайджану Самір Шаріфов у вівторок, 5 червня, за два дні у Kapital Bank (правонаступник Ощадбанку СРСР, - ред.) звернулися більш ніж 25 тис. громадян для повернення вкладів, що залишилися з часів Радянського Союзу.

За його словами, 10 тис. з них були розглянуті та здійснені одноразові виплати. У даний час спеціальна комісія вивчає інші 15 тис. заяв.

За його словами, вкладникам Ощадбанку к.СРСР за два дні вже видано 1,1 млн манатів (місцева валюта - ред.), повідомляють "Новости-Азербайджан".

Зазначимо, що прийом документів від охочих отримати компенсації вкладників триватиме півроку і завершиться у кінці 2012-го, повернення вкладів триватиме до кінця наступного - 31 грудня 2013 року.

Проведена інвентаризація виявила наявність в Ощадбанку Азербайджану станом на 1 січня 1992 року 2,4 мільйона рахунків громадян. За словами міністра фінансів країни, підрахунки показують, що максимальна сума, необхідна для здійснення всіх виплат населенню, складе близько одного мільярда манатів (більше ,72 млрд за поточним курсом).

Відповідно до указу президента, залежно від суми внесків буде застосовуватися різний коефіцієнт, за яким буде здійснюватися визначення суми одноразової виплати. Наприклад, для вкладів від двох до п'яти тисяч радянських рублів (4-10 гепіків) - 300 манатів (близько 2) плюс 50 манатів (більше ,6) за кожен гепік вкладу, що перевищує 4 гепіка.

Нагадаємо, що в Україні також з 1 червня почалися виплати 1 тис. гривень компенсації за вклади, заморожені на рахунках Ощадбанку СРСР. Гроші отримають близько 6 млн осіб, в тому числі, спадкоємці померлих вкладників. При цьому гроші отримають тільки ті вкладники, які встигли зареєструватися під час першої хвилі виплати у 2008 році (т.зв. "юліної тисячі"). Тим, хто не зміг зареєструватися до 2012 року, обіцяють виплачувати гроші ще три роки - з 2013 по 2015 рік, коли закінчаться повноваження президента Януковича.

Читайте також:

Рада відмовилася вимагати від Росії 0-мільярдний борг за «радянськими» вкладами

Виплати вкладникам Ощадбанку СРСР будуть проводитися до кінця 2015 року

Спадкоємці вкладників Ощадбанку СРСР зможуть розраховувати лише на 500 грн

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...