В ЄС нагадали Україні про екологічні ризики видобутку сланцевого газу

8 квітня 2013 в 14:17

В Енергетичному співтоваристві нагадали, що громадяни у багатьох країнах Європи протестують проти розробки сланцевих покладів.

slanec.jpg
strefabiznesu.dziennikwschodni.pl

Сланцевий газ може зробити Україну енергонезалежною, однак не слід забувати, що видобуток цих ресурсів пов'язано з ризиками для навколишнього середовища. Про це повідомив DT.UA директор секретаріату Європейського енергетичного співтовариства (ЕС) Янез Копач, коментуючи можливість видобутку в Україні нетрадиційних видів газу.

Янез Копач зазначив, що сланцевий газ викликав справжню революцію у світі за останні кілька років, зокрема у Канаді і США. "Сполучені Штати і Канада досить енергонезалежні, вони більше не імпортують газ", - підкреслив він.

"Можливо, варто почекати, поки буде накопичено досвід розробки і видобутку сланцевих газу і нафти, щоб зробити якісь висновки. Ми знаємо, що видобуток цих ресурсів пов'язано з ризиками, це дуже впливає на навколишнє середовище. Тому громадяни у багатьох країнах Європи протестують проти розробки сланцевих покладів", - сказав секретар ЕС.

"Я вважаю, що сланцеві нафта і газ на даний момент важливі для енергетичного балансу та енергетичної безпеки. Але потрібно розуміти, що необхідні інвестиції не тільки для видобутку, але і для захисту навколишнього середовища", - додав він.

Янез Копач припустив, що ціна сланцевого газу і сланцевої нафти буде не настільки низькою, якщо врахувати всі необхідні заходи щодо захисту навколишнього середовища.

Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Світлани Мізіної з Янезом Копачем.

Читайте також:

Посол США розповів про безпечність сланцевого газу

Сланцевий газ: "за" чи "проти"?

Азаров визнав, що сланцевий газ несе ризики для екології

Shell обіцяє Україні потроїти внутрішній видобуток газу

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • ИринаК. 10 апреля, 06:24 Дуже добр, що нам нагадують про ризики, але ніхто нам не відшкодую шкоду, яку нанесуть довкіллю. Забрудненим повітрям будуть дихати наші діти, так тільки здогадуватися можна про те, що буде далі. Наш уряд не думає про це. Вони своїх дітей відправлять подалі від України, а жити нам. Європа має наміри не прийняти нас до ЄС, а просто викорнистати, як територію для розміщення підприємств, які не хочуть будувати на своїй території. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...