В Україні стане менше податківців і митників

9 січня 2013 в 21:17

У процесі створення нового мегаміністерства буде звільнено кілька тисяч співробітників розформованих Податкової та Митної служб. У результаті "фіскалів" повинно залишитися "всього" 65 тис. осіб.

Tamozhnya__10-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У результаті об'єднання Податкової і Митної служб в єдину структуру Міністерства доходів і зборів України, чисельність працівників цих відомств скоротиться на 5,8 тис. людина, або на 8,2%.

Про це повідомив глава нового міністерства Олександр Клименко в середу, 9 січня.

"Штат нового відомства сьогодні був затверджений Кабінетом міністрів України", - повідомив міністр доходів і зборів.

На сьогодні ДПСУ і митна служба нараховують разом 71,2 тис. працівників. Таким чином, після реорганізації у єдиному органі залишаться працювати 65,4 тис. співробітників.

Разом з тим, зазначив Клименко, раптового масового звільнення митників і податківців не буде - доля кожного працівника буде вирішуватися індивідуально, з урахуванням його кваліфікації.

- Концепцію новоствореного Міністерства доходів і зборів розробляють іноземці

"Реорганізація буде проходити синхронно з перепідготовкою кадрів, впровадженням електронного документообігу і розвитком нових сервісів автоматичного дистанційного обслуговування. Мінімально необхідну кількість чиновників, і разом з тим зміцнення корпусу спеціалістів, які безпосередньо працюють з платниками - ось ключові завдання, які потрібно вирішити в процесі створення Міністерства", - заявив Клименко.

"Фундаментальне завдання - зберегти існуючу систему, і подальшими діями удосконалювати її, а не руйнувати. Єдине керівництво митами та податками має підвищити ефективність управління цими процесами, але ніяк не зачепити бізнес", - підкреслив британський спеціаліст Кріс Вейлз, залучений для розробки концепції Миндоходов.

Як повідомлялося, розробляти концепцію моделі нового Міністерства будуть "найкращі експерти" податкової та митної служб, аудитори компанії PriceWaterHouseCoopers, а також провідні вчені. Зокрема, серед них - директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць та Кріс Вейлз, колишній радник британського прем'єра Гордона Брауна (він вже проводив аналогічний об'єднання митниці та податкової служби в єдину організацію у Великобританії навесні 2005 року).

Планується, що робоча група публічно представить концепцію роботи Міндоходів 17 січня цього року.

Читайте також:

Клименко обіцяє "відчуття комфорту" від створення Міністерства доходів і зборів

Регіонали пояснили, навіщо Янукович створив фіскальне мегаміністерство для Клименка

Митницею в новому мегаміністерстві далі будуть займатися комуністи

 

За матеріалами: ZN.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...