В Україні під американське паливо Westinghouse хочуть віддати шість енергоблоків

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні під американське паливо Westinghouse хочуть віддати шість енергоблоків У питанні експлуатації паливо Westinghouse зарекомендувало себе досить надійним © Енергоатом
Нове паливо встановлять на два блоки Південно-української АЕС і чотири на Запорізькій АЕС.

За планами НАЕК "Енергоатом", передбачається віддати під завантаження американського палива Westinghouse шість енергоблоків в Україні - два блоки Південно-української АЕС і чотири на Запорізькій АЕС.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив директор Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Ігор Шевченко.

"На цьому етапі з нашого боку закінчено експертизу технічного вирішення поширення палива Westinghouse на енергоблок №5 Запорізької АЕС. З боку експертів і регулятора не залишилося зауважень, що перешкоджають поширенню цього палива безпосередньо на п'ятий енергоблок ЗАЕС. Це означає, що паливо Westinghouse отримало зелене світло, і його буде встановлено на п'ятий енергоблок ЗАЕС. За планами НАЕК "Енергоатом", передбачається віддати під завантаження палива Westinghouse шість енергоблоків - два блоки на
ПУ АЕС і чотири на ЗАЕС", - зазначив він.

Читайте також: Запорізька АЕС отримала першу партію ядерного палива компанії Westinghouse

За словами Шевченка, в питанні експлуатації паливо Westinghouse зарекомендувало себе досить надійним.

"Основним критерієм є відмова палива при експлуатації. Тут Westinghouse виявився достатньо надійним. Проблем з ним не було. Навіть ті касети, решітки яких деформувалися (2012 р.), були герметичними. Жодних несподіванок з паливом Westinghouse не було, чогось поганого від нього я б не очікував", - заявив він.

У той же час Шевченко припускає психологічну настороженість персоналу станцій, які звикли працювати зі старим паливом.

"Більшість персоналу звикла працювати з певним паливом, і в багатьох його заміна викликає психологічне відторгнення. Впровадження нового палива завжди тягне за собою великий обсяг додаткових робіт. Це необхідні обґрунтування, модернізації, зокрема й вузлів свіжого палива, обладнання на вузлах свіжого палива. Це потребує модернізації систем реакторного контролю. Один з аспектів впровадження палива на ЗАЕС - встановлення американської системи BEACON, яке потребує серйозних обґрунтувань, додаткових грошових вливань. Тому, можливо, є психологічна настороженість", - зазначив він.

Як повідомлялося раніше, на початку лютого на Запорізьку АЕС в рамках програми диверсифікації поставлена перша партія ядерного палива компанії Westinghouse. До цього ядерне паливо Westinghouse експлуатувалося на Південно-Українській АЕС.

Westinghouse Electric Company є частиною групи компаній Toshiba Corporation. Технології Westinghouse є базовими для майже половини робочих атомних електростанцій світу, в тому числі для більш ніж 50% атомних станцій Європи.

У березні 2015 року голова Westinghouse Денні Родерік повідомив про готовність виконання робітпо збільшенню потужності діючих енергоблоків АЕС України. За його словами, для проведення таких робіт потрібні відносно невеликі витрати, але вони дозволять збільшити продуктивність станцій на 8-10%.

Сьогодні понад 50% потреб України в електроенергії покривається за рахунок атомної енергетики. В Україні діють чотири АЕС енергоблоків загальною кількістю 15 штук, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.

Детальніше про "ядерні" питання читайте в інтерв'ю Ігоря Маскалевича з Ігорем Шевченком "Атомна суміш" в свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі