В Україні найбільш багаті 10% платників податків забезпечують лише 20% загальної суми надходжень

1 жовтня 2016 в 12:00

У США найбагатші забезпечують 70,5% податкових надходжень з населення.

олигарх
Порівняно з США, багаті українці платять мало податків
erllre / Depositphotos
І в Україні, і у США внесок заможнішої половини платників податків перевищує внесок біднішої половини. Але якщо в Україні заможніші сплачують 63,7% загальної суми податків з населення, то у США — 97,8, а бідніша половина, — відповідно, 36,3 і 2,3%.

Про це пише в своїй статті для DT.UA директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України Елла Лібанова.

Найзаможніші 10% платників податків в Україні забезпечують 20,2% загальної суми надходжень з населення, а у США — 70,5. Однак найяскравіша різниця у внеску 1% найбільш заможних: в Україні внесок цієї категорії становить 4,4% загальних надходжень, а у США — 36,7 (варто ще згадати, що у США представники верхньої центилі отримують 35% загальних доходів, а в Україні — 39).

На думку Лібанової, причин такої різниці багато, але головними видаються більше поширення практики ухиляння від сплати податків в Україні та відсутність реально прогресивної шкали оподаткування.

Читайте також: Бідність не порок?


Нагадаємо, за даними Державної фіскальної служби, тіньові зарплати в Україні виплачують близько 60% підприємців.

Детальніше про соціальне розшарування українського суспільства читайте у статті Елли Лібанової "Україна: глибина нерівності" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...