Узбекистан раптово припинив постачання газу в Таджикистан без пояснень

31 грудня 2012 в 17:28
Майже за півдоби до терміну закінчення контракту Узбекистан вирішив перекрити газовий "вентиль" Таджикистану, поставивши всього лише трохи більше 132 млн кубів замість передбачених 145-ти.

Узбекистан на 10 годин раніше часу припинив постачання природного газу до Таджикистану, нічим це не пояснивши. Про це повідомив представник міжнародного управління Міненергопрома Таджикистану.

"Узбекистан заздалегідь попередив нас про закінчення терміну контракту о 12 годині ночі 31 грудня, але відключив подачу "блакитного палива" на 10 годин раніше", - сказав співрозмовник.

Він повідомив, що за контрактом, укладеним на 2012 рік, "Узтрансгаз" повинен був поставити до Таджикистану 145 мільйонів кубометрів газу, але перекачав трохи більше 132 мільйонів кубів.

За даними ІТАР-ТАРС, одну тисячу кубометрів газу Узбекистан продає Таджикистану за ціною 300 доларів.

Прем'єр-міністр Таджикистану Акіл Акілов ще 6 грудня, за 18 днів до офіційного повідомлення від "Узтрансгаз" направив узбецькому колезі Шавкату Мірзіяєву лист із проханням про продовження контракту. Поки узбецька сторона на його звернення не відповіла.

На початку січня 2012 року також виникла ситуація з припиненням постачань "блакитного" палива, тоді питання оперативно вирішила урядова делегація Таджикистану, на чолі з віце-прем'єром Муродалі Алімардоном, що вилетіла в Ташкент відразу після припинення подачі газу.

Узбекистан з часів СРСР є монополістом на газовому ринку Таджикистану, власні запаси якого становлять лише кілька відсотків від його потреб. Побутовий газ, що надходить в останні роки  із сусідньої республіки в такому "урізаному обсязі" при потребі в 1,2 млрд кубометрів, йде лише на підтримку душанбинського ТЕЦ, на підтримку комунальних служб і частково населенню.

Протягом всього пострадянського періоду дві сусідні республіки пов'язують непрості відносини. У 1992 році між Ташкентом і Душанбе було перервано повітряне сполучення. У 1999-му узбецька влада під приводом "захисту від проникнення міжнародних терористів" замінувала свій кордон з Таджикистаном, а з 2000 року між державами діє візовий режим.

Читайте також:

Начальник зв'язку Таджикистану вимагає викликати до себе Цукерберга

Україну в зону вільної торгівлі з СНД не пустила Росія руками Узбекистану

WikiLeaks: Таджикистан хотів мати базу ВПС США на своїй території

За матеріалами: , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...