Уряд збирається в наступному році позичити у громадян млрд

18 жовтня 2012 в 11:34
Мінфін при розробці бюджету-2013 розглядає можливість залученя "з-під матраців" населення вільної валюти на сумму близько $1 млрд.
dollar_DSC0062_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У наступному році Кабмін планує випустити казначейські зобов’язання для населення на щонайменше млрд.

Про це ZN.UA повідомив представник Міністерства фінансів, знайомий з процесом розробки держбюджету-2013.

Разом з тим він зазначив, що поки що це питання остаточно не вирішене.

«Поки що остаточного консенсусу в цьому питанні немає, оскільки наразі непросто спрогнозувати більш-менш точний розвиток подій. Ситуація залежить від того, яким буде стан міжнародних ринків; чи буде відновлена співпраця з МВФ; наскільки активно банки будуть кредитувати експортерів та наскільки успішно зможуть рефінансувати зовнішні позики; наскільки високим буде попит населення на казначейські зобов’язання і т.д.», — зазначив співрозмовник.

Мінфін України в 2013 році має намір позичити близько 116,6 млрд грн

Як повідомлялося, за даними Мінфіну, за перший тиждень продажу населенню казначейських зобов’язань попит на них був значний – загалом цінних паперів було продано на млн, тобто майже половину від дебютного випуску.

Нагадаємо, Міністерство фінансів 10 жовтня розпочало розміщення спеціальних цінних паперів, призначених для населення – казначейських зобов'язань – обсягом 0 млн. Термін їх обігу – 24 місяці, номінальна вартість – 0, відсоткова ставка – 9,2% річних, сплата купонів – кожні шість місяців. Розмір доходу за кожним купоном є фіксованим – . Продаж казначейських зобов’язань фізособам здійснюють біля 500 установ «Ощадбанку» на всій території України за вартістю продажу, що встановлена Мінфіном.

В інтерв’ю ZN.UA раніше міністр фінансів Юрій Колобок повідомив, що за допомогою валютних ОВДП, які уряд продає банкам, вже залучено близько млрд: «Коли цей інструмент стартував, валютні авуари на зарубіжних коррахунках українських банків становили близько млрд. Сьогодні — сума така ж, що означає, що йде приплив валюти з-за кордону».

Читайте також:

НБУ хоче, щоб валюта українців працювала на економіку

Уряд хоче позичити у населення $ 200 млн під 9,23% річних

Мінфін України в 2013 році має намір позичити близько 116,6 млрд грн

Мінфін має намір знизити вартість внутрішніх запозичень

За два дні в Одеській області пенсіонери купили валютні облігації Мінфіну на 0 тис.


 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...