Топ Новини

Уряд вирішив використовувати держшахти у боротьбі за електорат

11 жовтня 2012 в 07:48
Уряд намагається активізувати роботу держшахт, змушуючи енергетиків викуповувати у них вугілля у надлишкових обсягах. На думку експертів, уряд робить це, щоб не розгубити електорат правлячої партії, зосереджений саме в цьому регіоні.
shahta_shaxta_ugol.jpg
dtek.com

У Кабміні напередодні виборів вирішили підтримати роботу державних шахт за рахунок електроенергетиків. На складах теплоелектростанцій (ТЕС) запаси вугілля досягли рекордних 4,7 млн тонн - майже вдвічі більше, ніж потрібно (для опалювального сезону вистачило б 2,7-2,9 млн тонн вугілля). При цьому процес закупівлі вугілля генераціями триває.

Головна причина накопичення таких запасів, - вказівка Кабміну забезпечити збут вугілля, що видобувається державними шахтами, відзначає джерело в департаменті електроенергетики Міненерго.

"Від уряду надійшла цілком конкретна вказівка - до кінця жовтня забезпечити всіма можливими шляхами купівлю вугілля, яке видобувають держшахти, і не дати їм зупинитися", - зазначив співрозмовник газети «Коммерсантъ-Украина» у міністерстві. При цьому джерело видання нагадало, що це не перший випадок, коли уряд намагається ручним регулюванням забезпечити збут вугілля.

- Депутати додали 2 млрд грн на зарплати шахтарям

Закупівля вугілля електростанціями понад норму дозволяє наростити надходження грошових коштів у вугільну галузь, і, отже, забезпечити соціальні виплати шахтарям напередодні виборів-2012, говорить Дмитро Марунич.

"Мова йде про регіон, де зосереджений електорат правлячої партії, і тому їй особливо важливо зберегти контроль над виборцями саме тут", - погоджується голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко. Він нагадує, що аналогічні методи використовував і уряд Юлії Тимошенко, коли учасників ринку змушували викуповувати вугілля у ДП "Вугілля України" у 2009 році напередодні президентських виборів.

"З початку року всі теплоелектростанції і так працюють у збиток, а після того, як уряд змусить їх заморозити додаткові обігові кошти на закупівлю непотрібного вугілля, це тільки погіршить ситуацію на ТЕС", - говорить член комітету Верховної Ради з ПЕК Сергій Пашинський.

У цьому році активний видобуток ведуть нелегальні шахти, які забрали з січня більшу частину ринку у державних підприємств, говорить заступник директора з економічних питань шахти Білоріченська Сергій Халаджі. "Якщо уряд хотів домогтися завантаження шахт "Вугілля України", йому перш за все варто звернути увагу на цю проблему - прибравши з ринку нелегалів, вони б забезпечили збут своїм шахтам. Але, мабуть, вирішили діяти по-старому", - відзначає він.

Читайте також:

Державні шахти перетворять на акціонерні товариства до 2015 року

Кабмін хоче дозволити приватизацію «Нафтогазу», власника «вишок Бойка» і більшості шахт

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...