Уряд України виключив можливість дефолту країни

13 червня 2012 в 12:02
В уряді не згодні, що Україна входить до п'ятірки країн з найбільшою ймовірністю дефолту. У Кабміні впевнені, що у держави є всі необхідні ресурси для обслуговування своїх боргів.
dollar_face.jpg
cayusa / flickr.com

Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський виключає дефолт України.

"На сьогодні ми не бачимо загрози дефолту взагалі. Тобто, і в рамках збалансованості бюджету, і в рамках економічного розвитку", - сказав він 13 червня на прес-конференції в Києві.

За його словами, у країни є всі необхідні ресурси для обслуговування своїх боргів.

Хорошковський додав, що до кінця року в уряду є всі розрахунки, які дозволяють реалізувати всі соціальні ініціативи президента Віктора Януковича.

Окрім того, за його словами, уряд не планує ініціювати перегляд макроекономічних показників бюджету за підсумками першого півріччя 2012 року.

 - Україна потрапила у п'ятірку країн, яким загрожує дефолт

"Що стосується макроекономічних показників, на сьогодні по першому півріччю ми не бачимо необхідності їх переглядати. Якщо ситуація буде змінюватися, ви ж бачите, що на ринках вона дуже динамічно сьогодні змінюється, в тому числі з урахуванням тих кризових явищ, які ми маємо на сьогодні в Європейському союзі, ми будемо дуже уважно контролювати сам хід подій і, звичайно, реагувати відповідним чином. На сьогоднішній день уряд працює над тим, щоб мати кілька сценаріїв розвитку подій і, звичайно, бути готовим у будь-якому випадку до будь-яких зовнішніх факторів, які можуть спричинити певне економічне напруження".

Крім того, Хорошковський додав: "Ми наразі вважаємо, що ми до кінця року пройдемо з базовими макроекономічними показниками".

Нагадаємо, що Україна посіла четверте місце серед країн з найбільшою ймовірністю дефолту за версією сайту Business Insider.

Дослідження проводилося у 59 країнах. Експерти порахували, скільки коштує застрахувати на рік тис. суверенного боргу. В економічній термінології - це показник CDS, розмір кредитного дефолтного свопу (страхування відповідальності за неповернення коштів).

Як виявилося, найвища ціна підстраховки на даний момент у Греції (більше тис.), Аргентини (,2 тис.) та на Кіпрі (6). В Україні цей показник склав 4.

Читайте також:

Україна ризикує опинитися на узбіччі світової економіки, — РНБО

Азаров поставив МВФ ультиматум: відмовитися від вимоги підвищити тарифи

МВФ рекомендує Україні збільшити податки для багатих

В Україну прибула чергова місія МВФ

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...