Топ Новини

Уряд ініціює поетапну відмову від фосфатовмісних миючих засобів

17 липня 2012 в 08:50
Україні необхідно відмовитися від масового використання миючих засобів, що містять фосфати, вважають в уряді. Однак ця відмова має здійснюватися поступово.
hok.jpg
prostiralki.kiev.ua

Відмова від використання побутової хімії з фосфатовмісними я сполуками слід впроваджувати поетапно. Про це заявив в.о. міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов під час наради з питань реалізації Загальнодержавної програми «Питна вода України», що відбулася у вівторок, 17 липня, на Деснянській водопровідній станції ВАТ АК «Київводоканал», повідомляє прес-служба Мінрегіону.

«Фосфати - одні з найагресивніших забруднювачів води і поверхневих вододжерел, їхні сполуки погано розкладаються у природі, завдають їй великої шкоди. Шкодять вони і людині, з часом призводячи до різних захворювань і розвитку ракових клітин. Разом з тим, більшість вітчизняних очисних споруд не розрахована на очистку стоків від вмісту фосфатів, у першу чергу тому, що на момент їхнього проектування подібних технологій і миючих засобів просто не існувало», - сказав Аліпов.

За його словами, необхідна термінова розробка нормативно-правового акту про поетапне скорочення та заборону використання фосфатів у миючих засобах, аналогічну до тієї, яку Мінрегіон розробив для поліетиленових пакетів малого обсягу.

Вміст фосфатних сполук в миючих засобах заборонений у багатьох країнах світу вже більше 10 років. В даний час у Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах перуть тільки порошками без фосфатів. У Бельгії понад 80% порошків безфосфатні, у Данії - 54%, Фінляндії і Швеції - 40%, Франції - 30%, Великобританії та Іспанії - 25%, Греції та Португалії - 15%. У Японії вже до 1986 року у пральних порошках фосфатів не було взагалі. Норми про заборону фосфатів у прально-миючних засобах діють в Республіці Корея, на Тайвані, в Гонконгу, Таїланді і в Південно-Африканській Республіці. У США такі заборони охоплюють понад третину всіх штатів.

Читайте також:

Питну воду в Києві визнали найгіршою в Європі

У стічних водах Києва вміст шкідливих речовин перевищено у два рази

У Дунай вилилась тисяча тонн хімікатів

«Чисті» методи боротьби за чистоту

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...