Уряд готує 5 законів про ринок праці

17 серпня 2011 в 14:26
Законопроекти, що передбачають посилення штрафів за порушення трудового законодавства, можуть представити у Верховній Раді в жовтні 2011 року.
rabota_trudovaya_3_650-430__znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це заявив голова Державної інспекції України з питань праці - головний державний інспектор з питань праці Андрій Черкасов.

«Ми вважаємо, що вони (законопроекти) будуть запущені відразу після прийняття за процедурою, тому що вони не стосуються Бюджетного кодексу», - говорить він.

За словами А. Черкасова, сьогодні тривають діалоги із соціальними партнерами щодо окремих норм законів. Він зазначає, що багато питань уже узгоджено, наприклад, роботодавці дозволили значне збільшення суми штрафів за виявлені порушення. При цьому, говорить він, профспілки наполягали на ще більшому збільшенні штрафів.

Не до кінця узгодженим залишається питання диференціації мінімальних заробітних плат. Нагадаємо: в законопроектах прописано норму, згідно з якою за окремими посадами закріплюється мінімальна сума зарплати, менше якої працівник не може отримувати.

«Профспілки з нами чому не згодні - вони хочуть мати норму про громадських інспекторів, яким даються широкі права, але вони не будуть ні за що відповідати. Таке було в Радянському Союзі...»- каже А. Черкасов.

Нагадаємо: раніше в Міністерстві соціальної політики повідомили, що у вересні уряд має намір подати в парламент п'ять законопроектів щодо регулювання ринку праці.

Як повідомлено, 4 квітня 2011 віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко представив громадськості два законопроекти щодо легалізації заробітних плат і робочих місць. Законопроекти так і не поставили на розгляд парламенту. Тоді ж, навесні 2011 року, прийнято рішення щодо розробки 5 законодавчих документів з планами прийняти їх восени 2011 року.

Як зазначили в прес-службі міністерства, на сьогодні робоча група, до складу якої входять представники Мінсоцполітики та Державної інспекції з питань праці, доопрацьовує ці законопроекти.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...