Топ Новини

Уряд виконає "газові вимоги МВФ" за рахунок багатих

28 лютого 2013 в 14:03

Виконуючи вимогу МВФ щодо цін на газ, Кабмін планує підвищити розцінки тільки для високозабезпечених прошарків суспільства, які живуть у великих будинках, і, відповідно, використовують "блакитне золото" у великих кількостях.

mvf imf.jpg
- колаж ZN.UA
Україна наближається до підписання нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом. Однією з ключових вимог для надання Україні чергового траншу кредиту за програмою stand-by зараз залишається підвищення тарифів на газ для споживачів.

"Україні треба вирішити питання тарифної політики на газ. Зокрема, субсидії розподіляються тій групі, яка їх не потребує", - заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.

На його думку, регулювання тарифів на газ і теплову енергію повинно супроводжуватися посиленням соціальних програм, які повинні бути суворо адресними.

Кабінет міністрів України налаштований на повне виконання вимог МВФ шляхом впровадження диференційованого підходу до формування тарифів ЖКГ. Це означає, що вирішуючи питання цін на газ, уряд може підвищити розцінки тільки для високозабезпечених прошарків суспільства, які живуть у великих будинках і квартирах, і, відповідно, використовують "блакитне золото" у великих кількостях. Що ж стосується соціально вразливих категорій населення, то, виконуючи вимоги МВФ, Кабмін, навпаки, планує збільшити субсидії і розширити коло одержувачів.

Питання введення диференційованих тарифів вирішуватиметься вже найближчим часом, бо наступного разу місія МВФ прибуде в Україну вже в кінці березня. Нагадаємо, що в даний час йде процес підписання нової програми з МВФ на загальну суму близько 10 млрд доларів.

Читайте також:

Україна "зі стриманим оптимізмом" очікує візиту місії МВФ наприкінці березня

Українська влада повинна чітко заявити, чи готова вона до економічних реформ МВФ

У співпраці з МВФ програма дій більш важлива, ніж гроші, - екс-чиновник НБУ

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...