Топ Новини

Збір з купівлі валюти хочуть збільшити в 4 рази

16 вересня 2014 в 15:12

Разом зі спрощенням податкової системи закон регламентує введення деяких нових зборів.

долар
Ставку збору з купівлі валюти можуть збільшити з 0,5% до 2%.

Кабінет міністрів україни пропонує продовжити дію війського збору та збільшити ставку збору з операцій купівлі валюти.

Відповідні пропозиції містяться в урядовому законопроекті "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)" №5079, який 15 вересня було зареєтровано в парламенті.

"Пропонується подовжити дію військового збору (на один рік – ред.) до 1 січня 2016 року та підвищити до 2% (з 0,5% - ред.) ставку збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно з цим документом, законопроект пропонує втілити анонсоване прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком зменшення кількості податків з 22 до 9. Крім того, передбачається об'єднання низки зборів та оптимізація груп платників податків.

Водночас закон регламентує введення деяких нових зборів або ж підвищення ставки старих. Зокрема це стосується акцизного податку. Так, даний законопроект передбачає:

-  запровадження акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та палива (ставка податку встановлюватиметься місцевими органами влади у розмірі не більше 5% від обсягу реалізації);

-  пропорційне підвищення ставок акцизного податку на бензин, дизпаливо, скраплений газ за рахунок скасування  екологічного податку;

-  відновлення справляння акцизного податку з автомобілів, переобладнаних з вантажних на легкові.

Крім того, закон вносить ряд змін до оподаткування нерухомості. Зокрема мова йде про:

- скасування неоподатковуваного мінімуму загальної площі житлової нерухомості для всіх видів об'єктів;

- розширення бази оподаткування податком на нерухоме майно за рахунок оподаткування комерційної (нежитлової) нерухомості;

- надання права місцевим органам влади встановлювати ставки податку на нерухоме майно для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості в розмірі до 2 % мінімальної зарплати за 1 кв. м площі об'єкта оподаткування.

Нагадаємо, що обов'язковий пенсійний збір при операціях з купівлі валюти в готівковій та безготівковій формі був введений в Україні з 1 першого квітня і становить 0,5% від об'єкта оподаткування.

Військовий збір почав діяти в Україні з серпня нинішнього року. Зараз він становить 1,5% та стягується з доходів фізичних осіб, при цьому передбачається, що його дія триватиме до 1 січня 2015 року.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...