Уоррен Баффет таємно купив акції IBM майже на 11 млрд доларів

14 листопада 2011 в 19:48
Інвестиційний фонд Berkshire Hathaway, що належить Уоррену Баффету, придбав акції виробника обчислювальної техніки і програмного забезпечення IBM на 10,7 мільярда доларів. Про це повідомив сам мільярдер в ефірі телеканалу CNBC. За словами У. Баффета, бізнесмен розпочав купівлю цінних паперів у березні 2011 року. При цьому він не повідомив IBM про зроблені ним операції.

Тепер У. Баффету належить 64 мільйона акцій IBM (5,5 відсотка цінних паперів компанії). Інвестор заявив, що він вважає за краще не купувати акції IT-компаній, оскільки "не розуміє, що вони роблять", але "акції цих компаній самі буквально кидаються в очі". Водночас Баффет відзначив, що не збирається купувати акції Microsoft, незважаючи на близьку дружбу з її засновником Біллом Гейтсом.

Про те, як Баффет збирається використовувати акції IBM, він в інтерв'ю не розповів. Після заяв Уоррена Баффета ціна акцій IBM почала зростати. На попередніх торгах цінні папери компанії подорожчали на 1%.

Нині IBM продовжує викуп власних акцій. Тільки за вересень-жовтень 2011 виробник ПЗ придбав на відкритому ринку своїх цінних паперів на 12,2 млрд доларів. Керівництво компанії неодноразово висловлювалася за зменшення кількості цінних паперів, які перебувають в обігу. До 2015 року прибуток на одну акцію має зрости до 20 доларів. Зараз він становить 13,35 долара.

Уоррен Баффет - один з найбагатших людей світу - вважається одним із найбільш успішних інвесторів. За ринкове чуття і правильні прогнози протягом десятиліть бізнесмен отримав прізвисько "Оракул з Омахи". Нині його фонд не вкладає гроші в європейські акції, переважно інвестуючи в США. Так, в 2011 році він придбав акції Bank of America на 5 млрд доларів.

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...