Топ Новини

Улюблений банк англійської королеви і українських бізнесменів оштрафували за небажання боротися з відмиванням грошей

27 березня 2012 в 15:16
Банк ігнорував вимоги контролюючих органів ідентифікувати політичних діячів серед своїх клієнтів і назвати джерела їх доходів. За даними британської влади, йдеться про клієнтів зі Східної Європи.
dollar_otmyvanie_deneg.jpg
klient-banking.ru

Всесвітньо відомий британський банк Coutts&Co (серед його клієнтів - королева Єлизавета II) оштрафовано регуляторами на 8,75 млн фунтів за ігнорування вимог у боротьбі з відмиванням грошей.

Банк ігнорував вимоги контролюючих органів індентифікувати політичних діячів серед своїх клієнтів і назвати джерела їх доходів.

Відзначимо, за інформацією ZN.UA, банк надзвичайно популярний в українських «бізнесменів від влади» - на їхню думку, банк, послугами якого користується королева, недосяжний для фінансових перевірок.

Про рішення накласти великий штраф на Coutts&Co, банк, що спеціалізується на приват-банкінгу і управлінні капіталом, Управління з фінансових послуг Великобританії (FSA) оголосило 26 березня. Як говориться в заяві FSA, регулятори прийшли до висновку, що порушення банком правил у боротьбі з відмиванням грошей носили «серйозний, системний характер» і тривали багато років, повідомляє британське видання Financial Times.

Як говориться в заяві FSA, банк Coutts&Co «багаторазово нехтував правилом збору інформації про політично активних клієнтів, включаючи дані про те, звідки вони отримують свої кошти». Це, на думку регулятора, говорить про «неприйнятний ризик» того, що банк виступав посередником при скоєнні злочинів. У звіті FSA також повідомляється, що йдеться про клієнтів з Близького Сходу та Східної Європи.

Зазначимо, що ревізія банку Coutts&Co стала результатом впровадження нових рекомендацій FATF - міжурядової організації, яка встановлює світові стандарти протидії відмиванню грошей.

Зокрема, FATF вимагає від фінансових установ жорстких правил щодо деяких клієнтів. До такого типу ризикованих клієнтів FATF зараховує політичних діячів. Банки зобов'язані не тільки намагатися визначити їх джерела збагачення, а й отримати згоду вищого керівництва на встановлення ділових відносин з такими клієнтами та проводити постійний моніторинг ділових відносин з ними.

Читайте також:

Як «маленький українець» може заблокувати рахунки українських чиновників

КС дозволив міністрам і депутатам не показувати свої доходи перед виборами

Конституційний суд дозволив чиновникам і депутатам бути бізнесменами

 
 
 
 

За матеріалами: The Financial Times , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...