"Укртрансгаз" зареєстрував статутний капітал у розмірі 6,5 млрд грн

13 лютого 2013 в 19:20

Оцінку активів "Укртрансгазу" - української газотранспортної системи, включаючи підземні сховища газу і об'єкти інфраструктури - раніше провела компанія Baker Tilly. Проте її результати досі офіційно не оприлюднено.

Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦБФР) зареєструвала статутний капітал компанії "Укртрансгаз"(Київ), оператора газотранспортної системи (ГТС) України, у розмірі 6 млрд 494 млн 611,6 тис. грн.

Згідно з повідомленням НКЦБФР, емісія зареєстрована 29 січня 2013 року.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів постановою №360-р від 13 червня 2012 року доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України і "Нафтогазу України" здійснити заходи щодо реорганізації "Укртрансгазу" в ПАТ.

ДК "Укртрансгаз" в кінці 2012 року завершив процес реорганізації з дочірньої компанії НАК "Нафтогаз України" в публічне АТ (ПАТ); акції новоствореного ПАТ передані в управління "Нафтогазу".

Як раніше писала ZN.UA далі, швидше за все, піде "прихватизаційна проза": шляхом проведення додаткових емісій акцій ПАТ "Укртрансгаз" його статутний фонд буде розмитий і в результаті опиниться в "потрібних" руках.

Нагадаємо, що раніше компанія Baker Tilly вже провела оцінку ГТС "Укртрансгазу", включаючи підземні сховища газу і об'єкти інфраструктури. Проте її результати досі не оприлюднені.

- Українську ГТС віддадуть у приватні руки за "символічну" суму

Українська влада раніше заявляла, що вважає оптимальним створення тристороннього консорціуму з паритетною участю російських і європейських компаній, що дозволить залучити кошти до модернізації системи, підвищити її надійність і пропускну здатність.

"Укртрансгаз" експлуатує систему магістральних газопроводів і підземних сховищ газу країни. Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема в країни Європи 142,5 млрд куб. м, Молдову - 3,5 млрд куб. м.

Загальна протяжність газопроводів, які експлуатує компанія становить 38,55 тис. км, у тому числі магістральних газопроводів - 22,16 тис. км газопроводів-відводів - 16,39 тис. км.

ГТС "Укртрансгаз" складається з 72 компресорних станцій, 1455 газорозподільних станцій. Парк газоперекачувальних агрегатів компанії налічує 702 одиниці потужністю 5440 МВт, у тому числі з газотурбінним приводом - 448, з електроприводом - 158, газомотокомпрессором - 96.

"Укртрансгаз" обслуговує 12 ПСГ загальною активною ємністю 31 млрд куб. м, з яких два створені на базі водних структур, десять - на базі виснажених газових родовищ.

Читайте також:

В якості бонусу додається ГТС...

"Шура, пиляйте труби - вони золоті!"

Дочки "Нафтогазу" стали "публічними"

"Нафтогаз" заплатить Ernst&Young 10 млн грн за програму реформування НАК

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...