Укриття для ЧАЕС подорожчало до 1,5 млрд євро

Поділитися
У зв'язку з кризовими явищами в єврозоні, і новими проблемами, які виникають перед інженерами по мірі реалізації проекту, зведення укриття для 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС подорожчає до 1,5 млрд євро.

Додаткове укриття для четвертого енергоблоку ЧАЕС обійдеться мінімум в 1 млрд євро.

Німецьке обладнання для випуску сталевих листів покрівлі вже прибуло в Україну. Виробництво і монтаж обшивки нового саркофага почнеться імовірно в кінці вересня. До цього часу буде завершена зборка першого сегменту каркасу арки. Її збиратимуть посекційно на будмайданчику поряд із реактором. Потім сегменти по рейках стануть пересувати до 4-го енергоблоку, зруйнованого вибухом у квітні 1986 року, пише газета.

«Вирішальне значення для отримання цього замовлення мали тестові випробування. Наша система фальцевого з'єднання (вид шва при з'єднанні листів металевої покрівлі - ред.) виявилася досить надійною. Головною вимогою була висока ступінь надійності конструкції. Вона повинна запобігати витоку радіації протягом не менше 100 років, вистояти у випадку землетрусу і торнадо», - заявив гендиректор фірми Kalzip з Кобленца Йорг Шваль.

Сам каркас, за його словами, буде металевою конструкцією вагою 29 тис. т. Висота арки - 105 м, довжина - 150 м, відстань між опорами - 257 м. Загальна площа подвійної покрівлі, яку встановлять німецькі фахівці, складе 170 тис. кв. м. У просторі між шарами буде підтримуватися спеціальний кліматичний режим, який повинен захистити покриття від різких перепадів температури, екстремальних спеки та холоду. Тут буде підтримуватися високий тиск, щоб радіоактивний пил не потрапляв назовні. Арку зроблять ідеально закругленою. Це необхідно для машин, які будуть чистити покрівлю. Генпідрядником є французький консорціум Novarka.

Джерело в МАГАТЕ стверджує, що загальна вартість робіт, швидше за все, зросте і складе понад 1,5 млрд євро. Це пов'язано як з кризовими явищами в єврозоні, так і з новими проблемами, які виникають перед інженерами по мірі реалізації проекту.

Однак у віденській штаб-квартирі МАГАТЕ є і тривожний сигнал: на будівництві назріває трудовий конфлікт. Робітників (а це в основному громадяни України), які бетонують майданчик поруч із четвертим блоком для зборки каркаса, в цілях економії хочуть перевести з категорії тих, хто працює в радіаційних умовах, в нормальну.

Нагадаємо, 19 квітня 2011 року в Києві відбулася Донорська конференція зі збору коштів на будівництво об'єкту «Укриття». Країни-учасниці конференції виділили Україні 550 млн євро на чорнобильські проекти.

З урахуванням результатів квітневої донорської конференції в Києві, а також зважаючи на раунд додаткових зобов'язань від Франції, США, Росії, Європейського союзу та ЄБРР, повністю профінансована потреба в коштах на реалізацію чорнобильських проектів в обсязі 740 млн євро.

Як повідомлялося, 26 квітня поточного року почалися монтажні роботи зі зведення арки нового конфайнменту над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції у Прип'яті (Київська обл.). Кошти на будівництво нового конфайнмента зібрані країнами-донорами Чорнобильського фонду «Укриття», розпорядником коштів є ЄБРР.

У березні поточного року глава Державного агентства з управління зони відчуження Володимир Холоша заявив у Києві: «До середини 2015 року ми повинні змонтувати нову арку, а до кінця 2015 року - насунути її в проектне положення і провести герметизацію». За словами глави держагентства, вартість будівництва об'єкту становить 980 млн євро. «Це з запасом», - уточнив він.

В той же час у контракт з генеральним підрядником - концерном Novarka - закладена сума 935 млн євро. «Значна частина робіт буде виконуватися українськими субпідрядниками. Десь третина, я думаю», - сказав Холоша. !zn

Читайте також:

Чорнобильську зону почнуть заселяти через 20 років

Більше половини українців відчувають наслідки Чорнобильської катастрофи

Паливо зі зруйнованого енергоблоку ЧАЕС почнуть витягати через 30 років

Будівництво саркофагу «Укриття» подорожчало на 200 млн євро

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі