Топ Новини

Українцям не доведеться мати справу з податковою при продажі квартир

19 березня 2012 в 14:10
Житло можна продавати й без участі податкової – у ДПСУ повідомили, що не вводять додаткових вимог для платників податків при посвідченні договорів про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна - нові норми стосуються тільки нотаріусів.
stroitelstvo_nedvizhimost_stroit_sverxu_17_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство юстиції України видало наказ від 22 лютого 2012 року № 296/5 «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України». Як повідомили у прес-службі Державної податкової служби України (ДПСУ), Порядок набрав чинності 7 березня, тож відповідно попередня Інструкція, затверджена наказом Мін’юсту від 3 березня 2004 року  № 20/5, втратила чинність.

Згідно з новим Порядком договори про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна посвідчуються нотаріусом після перевірки відсутності податкової застави.

У податковій відмічають, що ці положення «не запроваджують для платників податків нововведень при посвідченні договорів про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна, оскільки  вказані норми стосуються виключно порядку вчинення нотаріальних дій, здійснюваних нотаріусами».

Таким чином, підкреслюють у ДПСУ, при посвідченні договорів про відчуження або заставу нерухомого та рухомого майна перевірку відсутності податкової застави проводить нотаріус.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що держава вирішила подбати, щоб українці продавали квартири тільки за ринковими цінами і платили відповідні податки, а податкова перевірить, звідки саме взялися гроші на дорогу покупку.

Зокрема депутати запропонували нову схему, за якою роботу оцінювачів контролюватиме не лише БТІ, а й податкова. У разі прийняття законодавчих змін, походження грошей доведеться доводити документально. Порушники будуть нести адміністративну та кримінальну відповідальність, або ж платити податок у розмірі 15-17% вартості покупки.

На сьогодні за законом 1% проданого житла людина платить у Пенсійний фонд, ще відсоток — держмито за нотаріальне оформлення (проте зазвичай їх платили лише з інвентаризаційної вартості ("на бумазі"), а не ринкової, які відрізняються в рази.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...