Українці вірять у гривню, але з підозрою ставляться до держструктур, - результати дослідження

28 серпня 2012 в 14:13
Найбільшою довірою серед державних структур користується Нацбанк. На думку соціологів, це сприятливо позначається на ставленні українців до гривні як до національної валюти.
kupuri_dengi.JPG
Андрія Товстиженка, ZN.UA

35% українців вважають гривню найнадійнішою валютою. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), результати якого були презентовані соціологами у Києві 28 серпня.

«Респонденти назвали гривню найбільш надійним грошовим інструментом поряд із загальносвітовою валютою доларом (35% і 33%, відповідно). У той же час лише кожен десятий опитаний повідомив, що найбільш надійною валютою, на його думку, є євро», - повідомив на прес-конференції генеральний директор КМІС Володимир Паніотто.

За його словами, основним завданням дослідження, проведеного з 19 по 28 липня методом телефонного інтерв'ю, було визначити рівень довіри українців до різних державних структур. Було опитано 1000 респондентів, що мешкають в усіх областях України та в АР Крим (вибірка репрезентативна для дорослого населення України у віці 18 років і старше).

З'ясувалося, що всього державним структурам повністю або скоріше довіряють близько третини опитаних - 27%. Показник довіри до Кабінету Міністрів становить 26%, до адміністрації президента України - 25%, до Верховної Ради - 21%, до Вищої ради юстиції - 18%.

«Рівень узагальненої довіри в 27% вдалося подолати тільки Національному банку України - йому довіряють 32% респондентів. Ймовірно, такий високий результат проектується і на гривню, як національну валюту», - зазначив Володимир Паніотто.

Показовим експерт вважає і той факт, що українці пильно стежать за роботою державних структур. «Найбільшу увагу респондентів привертає діяльність Верховної Ради України, Кабінету міністрів і адміністрації президента - за нею стежить більше половини опитаних: 62% і 53%, відповідно», - сказав гендиректор КМІС.

При цьому, за його словами, трьома найпоширенішими причинами недовіри громадян до державних структур респонденти назвали корупцію (54%), відсутність видимих результатів діяльності (38%) і бюрократію (29%).

КМІС (Київський міжнародний інститут соціології) - одна із провідних дослідницьких компаній в Україні. Входить в асоціацію ESOMAR. Має масштабний досвід у виконанні проектів якісних і кількісних досліджень: за останні роки компанія провела понад 300 фокус-груп (з яких більше 100 груп високого ступеня складності); щорічно проводиться 70-80 кількісних досліджень.

Читайте також:

З атрибутів незалежності українці найбільше поважають державну мову, найменше — гривню

Регіонал упевнений, що після виборів долар може опуститися нижче 8 грн

В Україні перед виборами рекордно зріс попит на долари

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...