Топ Новини

Українці у 2011 році скупили ,5 млрд валюти

16 січня 2012 в 14:39
За підсумками 2011 року населення придбало у банків іноземної валюти на $31,7 млрд, тоді як продало їм всього $18,2 млрд. Пік скупівлі інвалюти українцями припав на вересень - чиста купівля склала $2,1 млрд, максимум із кризового листопада 2008 року.
obmen_valut_08_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Торік населення України купило у банках іноземної валюти на ,4 млрд більше, ніж здало в обмінники (в еквіваленті), свідчать дані Національного банку України (НБУ).

У цілому обсяг операцій на готівковому валютному ринку за підсумками 2011 року досяг млрд. З цієї суми 63,5% (,7 млрд) припало на купівлю фізособами доларів, євро тощо, і, відповідно, 36,5% (або ,2 млрд) - на їхній продаж банкам.

Пік скупівлі іноземної валюти населенням припав на осінні місяці минулого року. Так, обсяг чистої купівлі у листопаді склав ,37 млрд, у жовтні - ,41 млрд, а вересень і зовсім став рекордсменом.

Як повідомлялося, за підсумками вересня українці придбали у банках інвалюти на ,1 млрд більше, ніж здали до обмінників, що стало рекордним показником з часів кризового листопада 2008 року.

Разом з тим, найспокійнішим місяцем для Нацбанку став грудень, за підсумками якого було зафіксовано мінімальний обсяг чистої купівлі валюти населенням - "всього" 0 млн.

Відносно непоганим для готівкового валютного ринку також виявився січень 2011-го, коли фізособи придбали на ,86 млрд більше, ніж здали в обмінні пункти, а також липень (,87 млрд) і серпень (,82 млрд).

Нагадаємо, що з 23 вересня населення України не може обмінювати валюту без наявності паспорта (раніше без документів можна було купити-продати валюти на 15 тис. грн). Трохи пізніше, з 28 жовтня, НБУ трохи спростив процедуру продажу валюти банкам - для цього клієнту достатньо пред'явити будь-який документ, що засвідчує особу. Однак придбати валюту, як і раніше, можна тільки за паспортом.
 

За матеріалами: Дело
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...