Українці не хочуть введення ринку землі, але за референдум з цього питання

2 березня 2012 в 13:58
Звичайні українці аж ніяк не вітають введення вільного ринку землі вже сьогодні.
rinok_zemlya_plakat.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 Більшість українців (60,7%) переконані, що питання про введення вільного ринку  с/г земель має вирішуватися з урахуванням їх думки і має бути винесене на референдум. При цьому 43,8% прийшли б на такий референдум висловилися проти його введення. Уцілому негативно до цього питання ставляться 39,8% громадян.

Про це свідчать результати проведеного Центром Разумкова загальнонаціонального опитування щодо ставлення громадян до земельної реформи, які є в розпорядженні ZN.UA.

У нещодавньому інтерв'ю 27 лютого глава держави В.Ф.Янукович, говорячи про законопроект і земельному ринку, зазначив, що непогано було б з'ясувати, «як до цього поставиться народ?».

Соціологічна служба Центру Разумкова як передчувала майбутній інтерес глави держави до думки народу, і в січні-лютому провела загальнонаціональне опитування щодо ставлення населення до земельної реформи.

За словами директора соціологічних програм Центра Людмили Шангіної, головні результати опитування такі: «Більшість громадян переконані, що питання про вільний ринок земель потрібно винести на референдум; більшість планує взяти в ньому участь, і більшість же з них має намір проголосувати проти впровадження вільного ринку» .

Зокрема, 60,7% громадян вважають, що вирішувати долю земельної реформи потрібно на референдумі. 43,8% тих, хто прийшов би на такий референдум (їх 59,8% опитаних), висловилися б проти дозволу продавати землю в приватні руки. При цьому експерт звернула увагу, що прихильників референдуму і противників введення ринку більше саме серед мешканців села.

За негайне й без обмежень запровадження купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення висловилися тільки 6% опитаних (зокрема 2% — за продаж землі й іноземцям).

Натомість повне негативне ставлення до зазначеної купівлі-продажу за будь-яких обставин засвідчили 40% громадян

Частина громадян (35%) повідомила, що загалом ставиться до купівлі-продажу землі позитивно, але за наявності й дотримання двох передумов. А саме — тільки після: «створення нормативно-правової бази в повному обсязі» (29%) або «формування в Україні широкої верстви заможних громадян» (6%).

У 16% опитаних своя думка не склалася. Ще 2% мають свої уявлення, які в рамки запропонованих варіантів відповідей не ввійшли.

Опитування проведено з 28 січня по 2 лютого 2012 р. у всіх регіонах України. Опитано 2005 респондентів віком після 18 років. Теоретична похибка вибірки — 2,3%. Проведено п’ять фокус-груп: дві з фермерами (у Дніпропетровській і Львівській областях), три — з власниками паїв (у тих самих областях, а також в АР Крим, де, як відомо, земельне питання не тільки земельне, і не питання, а велика проблема). Проект виконано за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Більше читайте в статті Людмили Шангіної "Про землю, або Нотатки на полях інтерв'ю президента" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". 

Читайте також:

Рада продовжила мораторій на продаж землі до 1 січня 2013

Закон «Про ринок земель» викликав нерозуміння і критику українських аграріїв

Введення ринку землі загрожує національній безпеці, - Порошенко

Литвин пропонує прийняти закон про продаж української землі «прозоро»

Гриценко: Запам'ятайте прізвища депутатів, які проголосують за «земельну аферу»

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...