Українці міняють гривневі депозити на валютні

15 жовтня 2012 в 07:26
На початку осені банки зіткнулися з найсильнішим з початку року відтоком коштів із гривневих депозитів.
dollar_grivna_kupuri_dengi.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Населення майже вдвічі скоротило обсяг розміщуваних у банках депозитів. У вересні фінустанови залучили у фізичних осіб всього 2,3 млрд грн, тоді як у серпні - у розпал сезону відпусток - 4,3 млрд грн.

При цьому на початку осені банки зіткнулися з найсильнішим з початку року відтоком коштів з гривневих депозитів. Обсяг залишків на рахунках в нацвалюті зменшився на 1,4% - на 2,44 млрд грн, до 177,5 млрд грн, повідомили в Національному банку. У поточному році відтік коштів у гривні був помічений одного разу - у липні, але всього на 0,7 млрд грн, пише "Коммерсантъ-Украина".

- Депозитні ставки почнуть знижуватися в листопаді

Більша частина коштів повернулася в банки, але на валютні рахунки. Попит на готівкову іноземну валюту у вересні виявився рекордним за останні 12 місяців - ,9 млрд, з яких на депозити надійшло 1 млн - максимальний показник з початку року. Такий значний приплив був очікуваним, оскільки влітку населення лише нарощувало валютні заощадження - щомісяця на 4 млн, 0 млн і 3 млн відповідно.

Підвищений попит на валютні депозити підігрівався девальваційними очікуваннями і зростанням ставок за вкладами у доларах і євро. За даними компанії «Простобанк Консалтинг», більше за всіх за внески в доларах зараз готові платити «Єврогазбанк» - 12% річних, «Фортуна-банк» - 11,5%, «Міський комерційний банк» - 11,4%. Прибутковість депозитів у євро нижча на 1-2 процентних пункта. До кінця вересня річний індекс UIRD склав 8,27% для депозитів у доларах, і 6,81% - в євро.

Це все сприяло тому, що з початку року обсяг коштів на валютних депозитах зріс на ,7 млрд (+14,6%; до 171,35 млрд грн в еквіваленті), що дозволило валютному портфелю обігнати гривневий за темпами зростання. Заощадження в національній валюті зросли на 12,4%, до 177,5 млрд грн.

Читайте також:

Нацбанк стимулює банки менше залучати валютних депозитів

НБУ: Вкладники повинні більш відповідально обирати банки

Поточні ставки за гривневими депозитами покривають ризик девальвації

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...