Топ Новини

Український Мінфін пророкує, що наступний рік буде складним для всього світу

13 липня 2012 в 18:18
Наступний 2013 рік може виявитися складнішим для світової економіки, ніж кризовий 2008-й, прогнозує директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.
moneti_32.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Наступний 2013 рік може виявитися складнішим для світової економіки, ніж кризовий 2008-й, прогнозує директор департаменту боргової та міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук.

Таку думку вона висловила під час засідання Фінансового прес-клубу, організованого 12 липня Лігою фінансового розвитку за підтримки проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» FINREP та тижневика «Дзеркало тижня. Україна».

«Ресурсів буде недостатньо для всіх – кращі позичальники будуть мати більше можливостей для запозичень, - уточнила представник Мінфіну. – Ризики повсюди в світі збільшилися, у т.ч. в нашій країні. Тому зараз перерозподіл (коштів – ред.) відбувається, передусім, через ОВДП в бюджет, а вже через бюджет – в інвестиційні проекти, в економіку. Недарма в світі прийнято вважати, що саме суверен – найнадійніший позичальник».

Директор же департаменту з управління валютним резервом і здійсненням операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст констатував, що чимало країн вже стикається з проблемою отримання позик. Водночас, за його словами, гроші в світі таки є, і друкуються вони доволі швидкими темпами (зокрема, у Європі, США). «Концентрація нашого Мінфіну на внутрішньому ринку за таких умов – правильне рішення», - підкреслив представник центробанку.

На думку Дубихвоста, сьогодні Україна більш підготовлена до зовнішніх викликів, ніж ще рік тому. Індикатором цього може слугувати й те, що певне зменшення резервів НБУ відбулося, передусім, через активне повернення зовнішніх боргів України, а не, скажімо, через підвищений попит населення на валюту на готівковому ринку.

Крім того, стан справ на валютному ринку України набагато кращий, ніж рік тому. Наприклад, від’ємне сальдо продажу готівкової валюти населенню за минулий рік становило ,5 млрд. Ці кошти пішли на погашення кредитів в еквіваленті 30 млрд грн, одночасно депозити у валюті зросли на 36 млрд грн – у цілому це ,2 млрд. Тобто понад млрд залишилося поза банківською системою”, - зауважив представник НБУ.

Він також зауважив, що з початку поточного року розмір валютних кредитів зменшився на млрд, одночасно зросли на ,2 млрд депозити у валюті. Тобто банківська система отримала ,2 млрд за рахунок погашення кредитів та на депозити. Від’ємне сальдо продажу готівкової валюти населенню становить млрд.

“Тобто населення скільки купило, стільки й принесло до банків. Нічого, як то кажуть, “мимо каси” не пройшло. І це характеризує ситуацію як дуже добру”, - уважає Олександр Дубихвіст.

Те, що Мінфін планує продовжувати залучення коштів на внутрішньому ринку і пропонує ринку такий інструмент, як казначейські зобов’язання для населення - це дуже добре і це можна тільки вітати, впевнений Олександр Дубихвіст.
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...