Український бізнес очікує нових торгових воєн з Росією

10 квітня 2012 в 09:39
Проблем слід очікувати у першу чергу на продуктовому ринку. Найближчим часом Росія може ввести обмеження щодо українського цукру і пива.
russianflag_rusukr_ukrrus_00010_0048_o_milos!.jpg
rainbow.gov.ua

Оголошення завершення "сирної війни", зроблене минулого тижня, не означає ані її закінчення, ані того, що найближчим часом подібні обмеження не виникнуть щодо інших товарів українського експорту. В Україні побоюються нових торгових воєн, у першу чергу на продуктовому ринку.

«Слід пам'ятати, що сирний конфлікт виник не сам по собі, а на тлі переговорів щодо газу. Згадайте, аналогічний газовий конфлікт вже був у 2006 році. І поки домовленості щодо газу не будуть досягнуті, вони можуть повторюватися», - прогнозує генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.

Проблем слід очікувати у першу чергу на продуктовому ринку, пише видання
«Коммерсантъ-Украина». «Росія активно працює над захистом виробника від імпортерів, іноді зайво упереджено ставлячись до постачальників з інших країн», - повідомив президент ГК «Провіант» (працює з Ічнянським молочно-консервним комбінатом) Валентин Запорощук.

Окрім того, у березні російські цукрозаводчики звернулися в Євразійську економічну комісію з проханням захистити їх від демпінгових постачань з України. «Теоретично причепитися можна до будь-якої продукції, але Росія традиційно на практиці діє так, що спочатку подібні обмеження вводяться з боку Білорусі. Тому швидше за все нові обмеження торкнуться пива, потім, можливо, кондитерської продукції», - припустив директор консалтингової компанії ААА Сергій Наливка.

Один з учасників ринку пивоваріння розповів виданню, що Росія запроваджує два нововведення, одне з яких може погіршити умови експорту українського пива. «Мова йде про заборону розливу пива у пластикову тару. Однак це лише проект, і, окрім нас, проти нього виступають і місцеві, і білоруські виробники. Тому є шанс знайти прийнятне рішення. Що стосується норми, згідно з якою у пиві частка несоложених компонентів (сировина, окрім солоду і хмелю) не повинна перевищувати 20%, то це не має викликати проблем», - говорить співрозмовник видання. Одночасно Митний союз (МС) змінює систему сертифікації товарів.

«На останньому обговоренні високопоставлені чиновники з Митного союзу пояснили, що сертифікація може стати проблемою для третіх країн, але можливе вирішення проблеми - приєднання України до Митного союзу», - додав він.

При цьому українська влада уникає введення у відповідь заходів щодо продукції з Росії. «Зараз не тільки немає українського експорту хімічної продукції у Росію, але більше того - ми спостерігаємо демпінгове зростання експорту російської продукції. При цьому нинішня політика лібералізації зовнішньої торгівлі, а також угода про зону вільної торгівлі в рамках СНД призводять до того, що МЕРТ не займається захистом внутрішнього ринку від демпінгу», - вважає президент «Украгрохімхолдинг» Сергій Лісковський.

Для захисту українських виробників у нинішньому році було прийнято закон, що спрощує процедуру введення відповідних обмежувальних заходів щодо імпорту товарів з країн, які дискримінують український експорт. Однак поки що такий інструмент не застосовувався.

Мінекономрозвитку зараз намагається вирішити проблему відповідності української продукції технічним стандартам, що застосовуються з 1 березня у Митному союзі. Уже найближчим часом Україна і МС мають узгодити питання синхронізації діючих технічних стандартів. Окрім того, планується домовитися про участь українських експертів у розробці технічних регламентів Митного союзу - комісія МС допускає таку участь для представників країн-членів СНД.

«Ці заходи можуть мати позитивний ефект лише в разі відсутності політичних конфліктів між країнами. При продовженні таких конфліктів, зокрема в разі подальшого тиску на Україну щодо вступу до Митного союзу, Євразійська комісія завжди зможе знайти достатньо формальних приводів для дискримінації українського експорту», - резюмує директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин.

Читайте також:

У Росії запевняють, що «сирна війна» велася заради здоров'я українців

Глава Держветфітослужби порівняв дії Росії у «сирній війні» з грою у наперстки

Порошенко має намір знайти механізм, що виключає «торгові війни» з країнами Митного союзу

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...